Класичних програм не передбачено, але підтримка буде: у МінАПК розповіли про гроші для аграріїв на 2023 рік

Класичних програм не передбачено, але підтримка буде: у МінАПК розповіли про гроші для аграріїв на 2023 рік
Фото: з відкритих джерел

Аграрії зможуть у 2023 році користуватися доступними кредитами. Також влада розробляє закон, що дозволить компенсацію тіла кредиту та страхування.

Про це в інтерв’ю виданню Landlord розповів перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, коментуючи відсутність дотацій для аграріїв у проєкті держбюджету наступного року.

“Класичних програм не передбачено, але підтримка буде. Як вона виглядає: перше — ця підтримка не акумульована в Мінагрополітики, а поширена серед різних відомств. У наступному році передбачено через Мінекономіки, бо вони — розпорядники коштів, а ми адмініструємо програму — кошти на гранти для садівництва та теплиць. Тобто 1,36 млрд грн — це для садівництва та тепличних господарств, зокрема це може бути відновлення та будівництво нових”, – пояснив заступник міністра.

Також він наголосив, що у бюджеті 2023 року передбачено кошти на програму “5-7-9” для доступного кредитування.

“Насправді Фонд розвитку підприємства координується Мінфіном і кошти — там, але ми знаємо, що левова частка отримувачів коштів по програмі кредитів “5-7-9″ – це є аграрії. Тому аграрії зможуть у 2023 році користуватися відповідною програмою. Це й буде підтримка”, – додав Висоцький.

Він також розповів, що у Раді з’явився законопроєкт №8025, яким пропонується запровадження окремої державної підтримки для аграріїв через субсидії та кредитування.

“Наприклад, у нас є кредитування і компенсація відсотків за кредитом “5-7-9″, а законопроєкт передбачає у критичних сферах, наприклад у перероблюванні, компенсацію навіть частково й тіла кредиту. Тому це не альтернатива, а додаткова програма. Там чітко передбачено компенсація тіла кредиту, компенсація за страхування, що особливо важливе в умовах війни — війна робить складнішим залучення інвестицій. Тобто цей законопроєкт — ще один додатковий інструмент підтримки”, – зазначили в Мінагро.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/klasychnyh-program-ne-peredbacheno-ale-pidtrymka-bude
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати