КМУ планує ліквідувати Держпродспоживслужбу

Як повідомляють джерела AgroPortal.ua в уряді, підготовлено відповідний проєкт постанови КМУ, який мав розглядатися сьогодні, але перенесений на наступне засідання.

Згідно з документом, має бути утворена комісія з реорганізації Держпродспоживслужби, головою якої стане заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

При цьому уряд планує зобов'язати Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства забезпечити приймання невластивих Державній службі з контролю захворювань функцій Держпродспоживслужби.

В Україні зростає виробництво курятини

За даними Державної служби статистики, за перші 7 місяців 2020 року в Україні на забій було реалізовано 1,32 млн тонн тварин живою масою. Це на 2,2% більше, ніж у січні-липні минулого року. Утім, зростання спостерігалось лише щодо обсягів забою птиці. У всіх інших секторах тваринництва за розглянутий період зафіксовано низхідні тенденції.

Протягом січня-липня у всіх групах господарств виготовили 945 тис. тонн курятини та іншої птиці живою вагою. Це на 5,8% більше, ніж упродовж перших семи місяців 2019 року.

За той же період на забій реалізували 291,1 тис. тонн свиней. Це на 3,5% менше за показники січня-липня минулого року.

М’яса овець та кіз живою вагою на українських підприємствах і в особистих селянських господарствах реалізували близько 1,4 тис. тонн, що на 4,8% менше за минулорічні показники.

Найбільш помітно скоротились обсяги забою великої рогатої худоби. Усього за перші 7 місяців року було забито 81,1 тис. тонн ВРХ. Це на 12,4% менше, ніж у січні-липні 2019 року.

Джерело: Meat-Inform

Ваш вибір 'Подобається'.

Падіння у вітчизняному сільському господарстві дещо сповільнилося

У січні-липні 2020 року виробництво сільськогосподарської продукції в Україні скоротилося на 11,2% порівняно з аналогічним періодом 2019 року.

Про це йдеться у звіті Держстату.

Проте, зазначається, що після різкого спаду спостерігається поступове відновлення виробництва.

У Держстаті повідомили, що з початку поточного року сільськогосподарські підприємства скоротили виробництва на 15,3%, господарства населення – на 4,2%.

Варто зауважити, що в рослинництві виробництво скоротилося на 15,7%, у тваринництві – на 4,3%.

Ваш вибір 'Подобається'.

На Тернопільщині свиноферма олігарха отруює повітря

Жителі смт Микулинці Теребовлянського району змушені жити у смороді через свиноферму місцевого олігарха Степана Трояна. Нестерпний запах поширюється по всьому селищу, але найбільше дошкуляє людям, будинки яких знаходяться поруч з фермою ТДВ «Микулинецьке». 

Жителі села кажуть, що навіть зверталися до Офісу Президента, однак результату поки що це не дало – вони та їхні діти та далі змушені дихати токсичним повітрям, яке доноситься зі свинарника.

«Наскільки мені відомо, вони мали дозвіл тримати у свинарнику 100 голів. Зараз тут з’явився новий власник, який значно наростив це поголів’я. Скільки там тварин мені не відомо, але цей їдкий та задушливий запах – це аміак у великій концентрації, який шкодить здоров’ю людини», – розповідає місцевий житель Сергій Матлага.

Мешканці п’ятиповерхівки, яка знаходиться поруч із фермою Степана Трояна, кажуть, що ввечері мусять закривати всі двері та вікна, аби хоч якось врятуватися від смороду.

На якій підставі ферма знаходиться у селищі, а не поза межами населеного пункту, як повинно бути за законом — велике питання.

Крім того, це не єдиний екологічний злочин, у якому звинувачують власника «Микулинецького бровара». Пивзавод Степана Трояна щодня зливає у річку Серет 500 тонн нечистот. І так – вже понад 20-ть років.  

Джерело: greenpost.ua

Українці їдять все більше імпортної рибної продукції

Риба та ракоподібні продовжують у значних кількостях ввозитись до України з-за кордону. За січень-червень 2020 року вартість імпорту продукції даної групи в Україну становить 295 млн дол. США. Це на 4 % більше, ніж за відповідний період 2019 року, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, основними товарними позиціями імпорту традиційно стали морожена риба (158 млн дол. США), риба свіжа або охолоджена (70 млн дол. США), рибне філе (34 млн дол. США) та різні ракоподібні (22 млн дол. США).

При цьому кількісні обсяги імпортних закупівель мороженої риби за І півріччя 2020 року скоротились проти відповідного періоду минулого року на 13 % — зі 142тис. т до 123 тис. т, тоді як решта зазначених товарних позицій демонструють зростаючу динаміку, зауважив експерт.

Головним постачальником риби і морепродуктів в нашу країну залишається Норвегія, зазначив науковець. За результатами шести місяців цього року її частка у вартості вітчизняного імпорту цього виду продукції склала 33,5 %.

За Норвегією зі значним відривом ідуть Ісландія (11,2 %), Сполучені Штати Америки (9,2 %), Канада (5,1 %), Велика Британія (4,3 %) та Іспанія (4,1 %).

Сукупно названі шість країн зайняли понад 67 % у вартісних обсягах імпорту продукції даної групи до України, підсумував Микола Пугачов.

Зберемо менше: Мінекономіки уточнило прогноз урожаю зерна

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України скоригувало прогнозоване виробництво зернових по всіх категоріях господарств урожаю 2020 року у бік зменшення – із 72,1 млн тонн до близько 70 млн тонн.

«Погодні умови останніх тижнів спричинили або втрату потенційного врожаю кукурудзи, або суттєве його зниження. Якщо осінні погодні умови будуть сприятливими, урожай кукурудзи передбачається на рівні 35 млн тонн, а загальний урожай зерна – на рівні 70 млн тонн», - прокоментував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Найбільших за площею втрат потенційного урожаю кукурудзи зазнали Черкаська (133,8 тис. га),  Одеська (33,5 тис. га) та Кіровоградська (21,3 тис. га) області. Разом з тим, суттєве зниження урожайності спостерігається у Черкаській (234 тис. га), Кіровоградській (146,7 тис. га) та Полтавській (120,5 тис. га) областях. Загалом, по усій території України орієнтовні втрати по кукурудзі можуть скласти близько 2 млн тонн.

Так, прогноз урожаю кукурудзи із 37 млн тонн знижено до 35 млн тонн, отже оновлений прогноз урожаю-2020 складає 70 млн тонн.

Нагадаємо, цього тижня між Мінекономіки та учасниками зернового ринку узгоджено граничні обсяги експорту зерна на 2020/21 МР – 17,5 млн тонн пшениці та 1 тис. тонн жита.