ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Колапс системи вантажоперевезень України можливий у грудні

Колапс системи вантажоперевезень України можливий у грудні
Фото: з відкритих джерел

Невиконання державою функцій регулятора на ринку вантажних перевезень зумовило низку криз, які в сумі можуть призвести до колапсу системи вантажоперевезень вже у грудні.

Такий прогноз озвучив власник компанії «Вантаж+», експерт ринку логістики Юрій Щуклін.

Він констатує, що експорт потерпатиме від невизначеності пропускних та провізних спроможностей та їх нестачі для формування необхідних вантажопотоків: у автошляхів вони скоротилися більш ніж удесятеро через блокаду автомобільних пунктів пропуску на західних кордонах, а альтернативні шляхи через порти вже зараз перевантажені. Паралельно з цим відбудеться падіння доходів громадян через подорожчання імпорту, оскільки перевитрати через простої автотранспорту будуть перекладені на кінцевих споживачів. 

«Від блокади кордонів (що має перспективи розширитися) передусім постраждали бізнеси західних регіонів, чиї транспортні ланцюжки повністю переорієнтувались на сусідні країни ЄС. Бізнеси припиняють отримувати гроші, якими мали сплачувати кредити, податки та зарплати, країна недоотримує валютну виручку», — зазначив він. 

Юрій Щуклін додав, що суттєвим чинником ймовірності колапсу системи вантажоперевезень є непрогнозованість залізничної логістики до портів та закритість даних щодо завантаженості під’їзної інфраструктури. Бізнес мусить брати зобов’язання щодо строків доставлення, формувати вантажопотоки на західні кордони та до працюючих портів практично наосліп, не маючи даних про зайнятість провізних спроможностей іншими учасниками.

«Трейдери, у яких хоч якісь потоки йшли на захід, зараз перемикають їх на порти. Але цей шлях обмежений можливостями припортових станцій. Корабель замовляється вже за два місяці до завантаження, але ніхто не знає, чи буде тоді можливість довезти та завантажити, і скільки це буде коштувати», — пояснив експерт.

І додав, що трейдери перекладатимуть можливі збитки на виробника, який отримає за свій товар ще меншу виручку.

Щоб відвернути критичні наслідки, він пропонує здійснити низку послідовних кроків на державному рівні. Зокрема, уряд за допомогою союзників має ініціювати інтервенційні закупівлі призначеного на експорт зерна, щоб виробники-аграрії отримали обігові кошти, і водночас сформувалися чинники більш сприятливої цінової конʼюнктури на світових ринках. Також цей механізм дасть змогу знизити напругу на логістичних шляхах.

Ще одним кроком, що міг би усунути чинники колапсу на ринку вантажоперевезень, має стати повернення держави до функцій медіатора та координатора ринку логістики, переконаний Юрій Щуклін.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kolaps-systemy-vantazhoperevezen-ukrayiny-mozhlyvyj-u-grudni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

    9 Вересня

    Експорт зерна у цьому сезоні на понад половину більший за торішній

    Ізраїльська інновація знизить вартість лабораторного м’яса в рази — до $13 за кілограм

    Вдосконалення збору наукових даних та стратегічне планування у рибному господарстві – крок до ефективного управління галуззю

    Закупівельні ціни на кукурудзу в Україні зростають на прогнозах скорочення урожаю та дефіциту пропозицій

    Аграріям презентували проєкт “Земельний банк” для оренди державних земель с/г призначення

    Зростання цін на олію та шрот підтримує ціни на соняшник в Україні

    В Україні відсутня культура споживання яловичини

    Уряд збільшив статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

    В Україні зібрано понад 35 млн тонн нового врожаю

    Здорожчання молочних продуктів може вплинути на попит

    БІЛЬШЕ НОВИН