178171
182818

Контроль фузаріозу колосу

Фузаріоз колосу – небезпечна хвороба, яка щорічно коштує аграріям значної частки врожайності зернових культур: у різні роки недобір врожаю може сягати 70% і навіть більше. Крім того, вирощена продукція має знижені показники якості, а також містить мікотоксини, здатні нашкодити здоров’ю людей і тварин, які вжили їх в їжу.

«Особливо сприятливими для розвитку патогенів є погодні умови, що характеризуються високою вологістю повітря та ґрунту, підвищеними температурами повітря, а також наявністю опадів, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Зважаючи на те, що весна агросезону – 2021 була дощовою, а літо синоптики прогнозують досить мінливе, з чергуванням підвищених температур і зливових дощів, своєчасні фунгіцидні обробки посівів високоефективними препаратами проти фузаріозу колосу та комплексу інших небезпечних хвороб будуть надзвичайно важливими у стратегії захисту озимих зернових культур. А оскільки інфікування раннім фузаріозом колосу найчастіше відбувається під час цвітіння, профілактичну обробку проти цієї хвороби необхідно провести саме на початку цієї фази. І, за потреби, повторити її у фазі молочно-воскової стиглості проти пізнього фузаріозу колоса, особливо, якщо це насіннєві посіви».  

Для надійного захисту озимих зернових від фузаріозу колосу Олександр рекомендує застосувати фунгіцид Унікаль (тебуконазол, 250 г/л). Його діюча речовина швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється по рослині. Дія фунгіциду проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. Унікаль проявляє захисну, лікувальну та викорінюючу дію й забезпечує тривалий захист зернових культур від небезпечних хвороб. 

Окрім фузаріозу колосу, зернові колосові в цей період можуть уражуватись рядом інших небезпечних хвороб – септоріозом, піренофорозом тощо. Тож для розширеного контролю хвороб культур доцільно застосувати трьохкомпонентний фунгіцид Акула (прохлораз, 300 г/л + тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). За рахунок вмісту трьох діючих речовин він забезпечує надійний і тривалий контроль найшкодочинніших грибкових хвороб зернових культур. Прохлораз – діюча речовина із захисними та викорінюючими властивостями, що діє за рахунок порушення мембранних функцій. Вона швидко проникає в усі частини рослин і зберігає активність упродовж декількох тижнів. Тебуконазол швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється. Його дія проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. Ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, у клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол проявляє ширший спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням у рослинах.

Читайте також: Контроль комплексу бур’янів у поcівах кукурудзи

Фунгіцид проявляє профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію та надійно захищає зернові культури від широкого спектра патогенів і контролює раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів. При цьому він має гнучкі терміни застосування. 

«UKRAVIT» – вітчизняний виробник засобів захисту рослин і мікродобрив. Крім того, компанія пропонує аграріям насіння та основні добрива від кращих виробників, а також забезпечує ряд інструментів для ефективного господарювання – агрокредитування, агробіологічні сервіси «Інституту здоров’я рослин» і трейдингові послуги в рамках програми «UKRAVIT Trade».

 На смак не відрізнити: експерт розповів, як фальсифікують молоко

В Україні заготівельники і продавці молока нерідко фальсифікують продукт, додаючи в нього миючі засоби. Такий метод зберігає від скисання і підвищує вміст жиру.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів керівник Союзу молочних підприємств Вадим Чагаровський.

"Ті, хто виробляє молоко, не є фальсифікаторами. Фальсифікують молоко заготівельники, які в них закуповують, і ті продавці, які продають на базарах, перепродують. Мета фальсифікації - збереження нативних властивостей, а саме кислотності, для чого використовуються сода і миючі засоби, щоб молоко не було кислим. На смак це через невелику кількість речовин не відчувається, рецептори не можуть відчути, і люди купують це як звичайне молоко", - розповів Чагаровський.
За його словами, більше миючих речовин додають, коли здають молоко на промислову переробку.

"В Україні існує метод, який визначає жирність молока за поверхнево активними речовинами. Якраз миючі засоби є такими, вони показують наявність більшої кількості жиру в молоці, а матеріально-фінансові розрахунки йдуть в залежності від того, який жир. Тому заготівельники-фальсифікатори додають пральний порошок для того, щоб підняти вміст жиру в молоці. На підприємствах, які займаються розливом і переробкою молока, йде знезараження перекисом водню, тому там потрапляння мийних засобів неможливо", - пояснив експерт.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Манго на Lamborghini: в ОАЕ створили лакшері доставку фруктів

Минулого року Пакистанський супермаркет започаткував акцію "Манго в Lambo": при замовленні трьох коробок манго вам їх привезуть на Lamborghini.
Акція стала справжнім хітом мережі, тож цього року супермаркет вирішив продовжити традицію. 

"Минулого року ми доставили приблизно 1100 ящиків з манго через нашу послугу з "Lamborghini". Цього року ми вже отримали ряд запитів щодо доставки манго через суперкар. Ми впевнені, що цього сезону доставимо понад 2500 коробок з манго і подаруємо людям ще більше незабутніх емоцій", – розповів менеджер Pakistan SuperMarket Dubai Джанзіб Ясін.

Джерело: agro.24tv.uaСезонного зниження цін на сир не буде

Деякі виробники збільшують ціни на сировину, значить справи у них не такі вже й погані, пише ІНФАГРО.

Спека ще не настала, період масових відпусток теж, тому в найближчі тижні торгівля сирами залишатиметься активною, але не дасть можливості збільшувати ціни, а низька рентабельність не дозволить їх знизити, як це зазвичай буває в цей час року.

Оптові ціни на традиційні сири з усіма знижками і бонусами для дистриб’юторів як і раніше залишаються в основному на відмітках 160-170 грн/кг.

Незважаючи на високий імпорт, істотного падіння виробництва сиру в Україні не відзначається.  Сичужних сирів (сир + БЖП) минулого місяця, як і в попередньому, вироблено 9,4 тис. т. Відчутного зростання експорту немає, імпорт теж точно не зменшився, тобто споживання як мінімум не падає.

Ваш вибір 'Подобається'.


Скільки коштує гектар землі в Україні?

Скільки буде коштувати гектар землі розповів інвестор та громадський діяч Іван Мірошніченко під час конференції GRAIN UKRAINE 2021.

За словами фахівця, ціна землі буде формуватися з трьох складових:

Перша складова, як і для будь-якого бізнесу, — це прибутковість. Тобто. середня прибутковість з кожного гектара ділянки. Ці цифри відомі і вони будуть збільшуватись, оскільки зростає вартість аграрної продукції. Для формування ціни варто врахувати прибутковість за кілька років.
«Для землі оцінка прибутковості за 10 років – це нормально. У США оцінка землі йде 30+ років. В Україні на хорошому чорноземі будуть платити за 7-8 років по 200-300 доларів. Таким чином, вартість гектара становитиме більш ніж 2 тис. доларів» — зазначає Іван Мірошніченко.

Друга складова – коефіцієнт капіталізації.
Третій елемент – специфіка конкретної ділянки: де вона розташована, чи можливий там видобуток корисних копалин та ін.
«Протягом перших двох років після відкриття ринку земля в зоні з неризикованим землеробством, з якісними ґрунтами буде вартувати від 2,5 тис. доларів за гектар», — вважає інвестор.

Джерело: seeds.org.uaНа українських ринках дорожчають огірок та кабачок: ціни на овочі та ягоди

Через тривалу холодну й дощову погоду уповільнився ріст овочів, особливо чутливих до тепла, таких як огірки та кабачки. З цих же причин ціни на інші ранні овочі зросли від початку тижня й продовжують триматися.

На найбільшому гуртовому фермерському ринку півдня України «Неждана», що в селі Великі Копані на Херсонщині ціна на огірок зросла на 4 грн/кг – до 16-17 грн/кг, кабачок подорожчав на 1-2 грн/кг – до 16-17 грн/кг.

Ціна молоду картоплю тримається на високому рівні – 13-15 грн/кг. 

Полуниця відучора подорожчала на 5 грн/кг – до 65 грн/кг.

Молода капуста продається по 4.5 – 5 грн/кг.  Цвітна капуста подорожчала на 3 грн/кг і  торгується по 15 грн/кг, броколі  – по 35 грн/кг, червонокачанна капуста – по 25 грн/кг.

Ціни на червоний томат стабільні – 30-34 грн/кг, рожевий коштує 43 грн/кг.

Молода морква подорожчала з 14 грн/кг до 18 грн/кг, а буряк – стабільно по 30 грн/кг.

Подешевшав горох у стручках з 50 грн/кг до 40 грн/кг.

Черешня продається по 80 грн/кг.

Джерело: AgroTimes