Контролюємо шкідливих мишоподібних гризунів

Контролюємо шкідливих мишоподібних гризунів
Фото: з відкритих джерел

Погодні умови, що в осінній період склалися по всій Україні, та дефіцит кормової бази сприяють розселенню мишоподібних гризунів. Наразі в різних ґрунтово-кліматичних зонах в посівах озимих зернових культур і ріпака відзначають від поодиноких нір до 1-3 колоній мишоподібних гризунів на гектарі. В багаторічних травах, угіддях, лісосмугах, неорних землях в різних областях нараховують 1-4, максимально — 5-6 нір, а в Рівненській області — до 9 жилих колоній на гектарі. У Степу механічно не оброблені площі після збору кукурудзи, соняшника, зернових колосових культур в кількості 2 курганчика на гектар заселяє курганчикова миша. І, як відзначають фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK, така ситуація створює значну загрозу пошкодження культур, яка зберігатиметься й надалі.

«Осінній період характеризується скороченням та зникненням кормової бази для шкідливих мишоподібних гризунів, тож у пошуках їжі вони мігрують, заселяючи посіви озимих зернових культур, ріпака, багаторічні травита насадження, — розповідає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. — Поширеностігризунів мимовільно сприяють й самі аграрії: йдеться про нульовий або мінімальний обробіток ґрунту, відсутність зяблевої оранки, несвоєчасне прибирання пожнивних решток, неякісне, із втратами, збирання врожаю, порушення сівозміни. В комплексі ці фактори створюють передумови для втрати суттєвої частки майбутньої врожайності. Крім того, гризуни, як відомо, є переносниками великої кількості хвороб, що є небезпечним для людини. Тому в осінній період необхідно обов’язково вжити відповідних заходів щодо контролю їх чисельності».

Для боротьби зі шкідливими мишоподібними гризунами* в посівах озимих культур, багаторічних травах і насадженнях, а також у місцях зберігання Олександр рекомендує ретельно моніторити ситуацію і при перевищенні рівня ЕПШ застосувати родентицид для приготування отруйних принад Бродівіт (бродіфакум, 0,25%). Його діюча речовина володіє кишковою дією та є антикоагулянтом другого покоління, механізм дії якого полягає в порушенні утворення вітаміну К1, необхідного для продукування білків протромбінового комплексу. Відповідно, після вживання у гризунів порушується згортання крові, що призводить до підвищеної схильності до кровотеч і подальшої загибелі. А за рахунок новітніх допоміжних речовин і сучасної препаративної форми препарат відмінно утримується на зерні, забезпечуючи високу ефективність.

Бродівіт гарантовано знищує всі види мишоподібних гризунів. При цьому він не токсичний для корисних мікроорганізмів, не накопичується в об’єктах навколишнього природного середовища і, відповідно, є безпечним для довкілля. Суттєвою перевагою родентициду є надзвичайно простий спосіб приготування отруйної принади — із можливістю використання протруювальних машин. Важливо, що при приготуванні принади не утворюється пил, що забезпечує безпечні умови праці.

Вибір на користь Бродівіт, відзначає Олександр, — не лише надійне та ефективне, а й однозначно економічно вигідне рішення: одна упаковка препарату розрахована на захист посівів площею понад 30 га. Тож його застосування в осінній період допомагає не лише повністю позбутися шкідливих мишоподібних гризунів та зберегти майбутній врожай, а й заощадити кошти і запобігти фінансовим збиткам.

* окрім видів, що охороняються законом

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kontrolyuyemo-shkidlyvyh-myshopodibnyh-gryzuniv
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН