Коваль – про торгівлю з ЄС: Проситимемо розширити перелік «чутливих» агропродуктів

Коваль – про торгівлю з ЄС: Проситимемо розширити перелік «чутливих» агропродуктів
Фото: з відкритих джерел

країна розраховує на продовження взаємовідносин з Євросоюзом у межах автономних торговельних заходів і пропонує розширити перелік «чутливих» агропродуктів.

Про це розповідає AgroReview

Про це в інтерв’ю виданню «Інтерфакс-Україна» розповів міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль, передає Укрінформ.

«Ми хотіли б більшої ясності в прогнозах. Поки що бачимо зі сторони Європейської комісії та Європейського Союзу неоднозначне бачення наших майбутніх торгових взаємовідносин у межах автономних торговельних заходів (АТЗ). Це нас спонукає рухатись і шукати інші ринки», – сказав Коваль.

Наразі в Україні розглядають, за словами Коваля, два основних сценарії розвитку подій. За першим, базовим сценаріям, Україна, яка все ще перебуває у стані війни, проситиме ЄС продовжити дію режиму АТЗ, але зі збільшенням переліку чутливих продуктів, яких зараз сім.

«Другий сценарій, який обговорюється в кулуарах, – лібералізація торгівлі по 29-й статті, тобто на основі довгострокового планування розширення кількості продуктів, які можуть бути завезені в ЄС. Так, ідеться про квоти, але переглянуті і суттєво збільшені», – сказав Коваль.

Як зазначив міністр, зараз йде підготовка до фінальної стадії переговорів. Він також зауважив, що чим менше українська продукція буде нависати над європейськими країнами, тим легше буде вести переговори. Відтак, ми продовжуємо шукати нові ринки і маємо успіхи на цьому шляху. По деяких регіонах вже маємо зростання експорту у понад 30% на рік.Читайте також: Україна торік збільшила імпорт агропродукції на 9,7% до $7,82 мільярда – ІАЕ

«Наприклад, експорт до Африки вже досяг $2,6 млрд. Нарощуємо поставки на Близький Схід, у Південно-Східну Азію, активно розвивається співпраця з Малайзією, Індонезією, Бангладеш», – додав Коваль.

Водночас частка експорту агропродукції до країн ЄС поступово зменшується: якщо до повномасштабної війни у загальній структурі вона складала 73%, то за підсумками 2024 року становила 52%.

«Ми знижуємо частку ЄС в географії експорту і шукаємо йому альтернативу. При цьому пам`ятаємо, що ринок ЄС преміальним за цінами, зручним у плані логістики і життєво необхідним нашим виробникам, щоб тримати їх у тонусі по якості продукції», – підкреслив міністр.

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/koval-pro-torgivlyu-yes-prosytymemo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини