Tempo950x100

Tempo300x100

Кожне друге свиногосподарство відчуває дефіцит кадрів – дослідження АСУ

Кожне друге свиногосподарство відчуває дефіцит кадрів – дослідження АСУ
Фото: з відкритих джерел

У листопаді Асоціація “Свинарі України” провела опитування серед учасників об’єднання, щоб з’ясувати, яка ситуація із забезпеченням кадрами у вітчизняних підприємств і на які спеціальності наразі найбільший попит.

Враховуючи, що більшість свиногосподарств мають потужні департаменти рослинництва, експертам вдалося оцінити брак спеціалістів не лише з точки зору свинарства, а й по всій структурі.

В Асоціації зазначили, що господарства, які взяли участь в анкетуванні забезпечують понад 60% промислового поголів’я свиней в Україні.

Так, за підсумками анкетування чверть опитуваних, 26%, мають недостатню кількість основного виробничого персоналу свиноферми (технологи, ветеринари, оператори, керівники виробничих майданчиків), стільки ж відчувають дефіцит допоміжних працівників — слюсарів, електриків тощо.

Ще 48% респондентів відзначають брак персоналу не стільки у тваринництві, скільки у суміжних аграрних напрямках діяльності: водії, трактористи, механіки, агрономи тощо.

Більшість з опитаних (45%) прогнозують, що у найближчі кілька років дефіцит вище названих спеціальностей посилиться.

“Серед основних причин кадрового голоду сьогодні власники свинарського бізнесу називають мобілізацію. Водночас, понад чверть опитаних, вважає, що вагомим чинником також залишається брак на ринку праці кандидатів з задовільним рівнем кваліфікації”  — каже менеджер із комунікацій Асоціації “Свинарі України” Ірина Корольова. 

Перегляди: 67
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kozhne-druge-svynogospodarstvo-vidchuvaye-deficzyt-kadriv-doslidzhennya-asu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати