Кукурудза з експортної культури перетвориться на енергетичну

Кукурудза з експортної культури перетвориться на енергетичну
Фото: з відкритих джерел

Хоча кукурудзи в Україні цього року посіяно менше, але господарства, в яких насіння було закуплене до війни, не відмовилися від цієї культури. Тому очікується, що її буде багато, і внутрішні ціни тиснутимуть на фермерів, тож їм доведеться продавати зерно за будь-якою ціною. При цьому світові ціни на зернові рвуться вгору.

Про це розповів комерційний директор ТОВ «Баришівська зернова компанія» Таір Мусаєв під час онлайн-конференції «Ефективний елеватор в період воєнного стану».

Він пояснює, що внутрішнє споживання кукурудзи в Україні дуже мале — 5-6 млн т. А налаштувати переробку, щоб експортувати продукцію з доданою вартістю, за три місяці не вдасться. 

«У нас лишилось 15-20 млн т кукурудзи цього врожаю, а вже за два місяці почнеться збір озимих культур, і всі склади будуть заповнені. Для кукурудзи просто не залишиться місця для зберігання. У фермерів буде два рішення. Перше — лишити її в полі до кращих часів, наприклад, до березня-квітня», — зазначає Таір Мусаєв.

Він попереджає, що хоч така практика й існує, але потрібно враховувати, що за продажу до Європи важливим фактором є наявність у зерні афлотоксинів, що з’являються, коли кукурудза збирається невчасно, і грибок має ідеальну температуру та вологість для розвитку. Тож після поставок зерна з афлотоксинами можуть початися проблеми з репутацією української кукурудзи.

«Другий варіант — рішення непопулярне, але його можна розглядати. Україна через порти з 2014 р. імпортувала вугілля, а оскільки вони зараз заблоковані, то проблема з’явиться з початком опалювального сезону. Тому одним із рішень може бути заміна вугілля на кукурудзу, звісно, де це можливо зробити», – вважає Таір Мусаєв.

На його думку, з таким підходом можна вирішити відразу дві проблеми: підтримка аграріїв і країни з погляду енергонезалежності.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kukurudza-z-eksportnoyi-kultury-peretvorytsya-na-energetychnu
Like
Цікаво
2
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
3

5 Жовтня

За рік роботи електронних земельних аукціонів організатори заробили 751 млн грн

Зміна структури посівів та «розумні датчики» — як європейські фермери долають нестачу добрив

Угорщина вкладе $29 млн у розвиток залізничної інфраструктури для нарощування експорту українського зерна

Подано позов до Європейського суду з прав людини щодо незаконної приватизації Барського спиртового комбінату 

У Державний аграрний реєстр додано дані супутникового розпізнавання посівів 2022

Інструменти точного землеробства для сучасного українського аграрія: безкоштовне базове навчання для підвищення кваліфікації

Найбільший у світі інвестбанк допоможе НІБУЛОНу реструктуризувати борги

У Києві відбудеться П’ятий Агрополітичний форум

Агросектору потрібно інтегруватися у європейську логістичну систему

Судно-танкер «Таманський» готується до передачі в оренду через Prozorro

БІЛЬШЕ НОВИН