Китай дозволив імпорт ріпакового та соєвого шроту з Уругваю

Китайська Народна Республіка з 6 червня дозволила імпорт ріпакового та соєвого шроту з Уругваю. Про це свідчать дані Головного митного управління Китаю.
Про це розповідає AgroReview
Уругвай став новим постачальником після введення мит
Уругвай став дванадцятою країною, яка отримала право експортувати ріпаковий шрот до Китаю. Це рішення ухвалено після того, як китайський уряд запровадив стовідсоткове ввізне мито на ріпаковий шрот з Канади. До запровадження мит на Канаду припадало майже 70% усіх поставок цієї продукції до Китаю. Відтак, відкриття ринку для нових постачальників стало відповіддю на зміну торговельної політики.
Очікування дефіциту та географія постачальників
Трейдери та аналітики прогнозують, що вже у третьому кварталі 2025 року на ринку Китаю може виникнути дефіцит ріпакового шроту через суттєве скорочення поставок з Канади. При цьому альтернативні джерела, зокрема Уругвай, навряд чи зможуть повністю компенсувати обсяги, що випадають.
Раніше Китай дозволяв імпорт ріпакового шроту з 11 країн, серед яких росія, Казахстан, Пакистан, Японія, Ефіопія, Австралія, Індія та білорусь. Щодо соєвого шроту, імпорт цієї продукції дозволено з росії, Аргентини, Бразилії, Південної Кореї, білорусі, Замбії, Казахстану та Тайваню.
“Таким чином Уругвай став 12 країною, що постачає ріпаковий шрот до Китаю після введення стовідсоткового ввізного мита на цю продукцію канадського походження. Раніше на частку Канади припадало 70% постачання, нагадує Reuters”.