Китай вироблятиме авіаційне біопальне з харчової олії

Китай вироблятиме авіаційне біопальне з харчової олії
Фото: з відкритих джерел

Китайські компанії з виробництва біопальне планують запустити заводи протягом наступних 18 місяців, щоб виробляти в цілому понад 1 млн т SAF на рік

Виробники біопального в Китаї планують інвестувати понад $1 млрд у заводи з переробки відпрацьованої кулінарної олії в стійке авіаційне пальне (SAF) для експорту та задоволення внутрішнього попиту, передає Oils & Fats International’s.

Китай споживає близько 11% світового авіаційного пального і має намір збільшити використання SAF до 2030 року.

Тому китайські компанії з виробництва біопальне планують запустити заводи протягом наступних 18 місяців, щоб виробляти в цілому понад 1 млн т SAF на рік. Цей обсяг буде еквівалентний 2,5% нинішньої річної потреби Китаю в авіаційному пальному.

Після того, як проєкти введуть в експлуатацію, вони використовуватимуть запаси сировини для відпрацьованої кулінарної олії (UCO), яку зараз експортує Китай. Минулого року КНР експортував рекордні 2,05 млн т UCO, в основному до США та Сінгапуру, а також постачав сировину для заводів з переробки біопальне, таких як фінська компанія Neste.

“Ми ведемо обговорення з авіакомпаніями та великими нафтовими компаніями щодо першого експорту та запропонували китайському уряду оголосити чітку ціль SAF”, — зазначив Ісон Чен, віце-президент Tianzhou New Energy, яка будує завод для випуску 200 тис. т SAF у південно-західній провінції Сичуань.

Наразі Китай виробляє менше ніж 100 тис. т SAF.

Глобальне споживання SAF 2023 року становило 450-500 тис. т — це лише 0,1% від загального споживання авіаційного пальне згідно з даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA).

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kytaj-vyroblyatyme-aviaczijne-biopalne-z-harchovoyi-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати