У Києві за перше півріччя 2025 року попит на офіси зріс на 16%

У Києві за перше півріччя 2025 року попит на офіси зріс на 16%
Фото: з відкритих джерел

Обсяг валового поглинання офісних площ у Києві за перші шість місяців 2025 року досяг 82 000 квадратних метрів, що на 16% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Значну частину цього зростання — близько 30% — забезпечили компанії, які були змушені переїхати через пошкодження будівель, що акцентує нестабільність на ринку офісної нерухомості.

Про це розповідає AgroReview

Домінування ІТ-сектору та гібридні формати роботи

Основними рушіями попиту залишаються компанії зі сфери ІТ та телекомунікацій. Водночас інтерес до оренди офісних приміщень проявляють представники публічного сектору, неурядові організації та підприємства промислово-енергетичного комплексу. Незмінно найпоширенішим типом угод є переїзди — як вимушені, так і заплановані, які становлять близько 40% усіх операцій на ринку.

«Близько 30% цього попиту пов’язано з вимушеним переїздом компаній із пошкоджених будівель, що підкреслює дестабілізуючий характер ринку».

Тенденції скорочення площ та стратегічне розширення

Розвиток гібридного формату роботи, коли в офісі одночасно перебуває лише 30–40% персоналу, спричинив суттєве скорочення орендованих площ — до 50% від довоєнних масштабів. Це дозволило багатьом компаніям переміститися до офісних будівель вищого класу без додаткових витрат на оренду. Частка угод з розширення площ вказує на обережний оптимізм бізнесу щодо майбутнього.

Стратегічне розширення спостерігається в таких секторах, як ІТ, виробництво, фармацевтика та медицина. Це підтверджує позитивні очікування бізнесу щодо довгострокового зростання і стабілізації економічної ситуації в країні.

Перегляди: 74
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kyyevi-pershe-pivrichchya-2025-roku

Новини