Київ готовий підписати угоду з США щодо корисних копалин

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив про готовність Києва до підписання угоди з США стосовно корисних копалин. Незважаючи на те, що підписання, заплановане на 28 лютого, не відбулося, уряд України залишається відкритим до співпраці.
Про це розповідає AgroReview
«Ми вдячні американцям, американській нації, ми готові підписати угоду, яка підготовлена, відповідно, про створення інвестиційного фонду для того, щоби почати роботу зі Сполученими Штатами абсолютно на прагматичній економічній основі. Ця угода затверджена урядом України, і ми в будь-який момент готові розпочати цю співпрацю з США щодо підписання ось такої угоди і далі розвивати нашу економічну співпрацю», – зазначив Шмигаль на пресконференції.
Очікування зворотного зв’язку від США
Він також висловив упевненість, що ця угода стане важливим елементом економічного зростання України і підвищить рівень захисту з боку США. Однак Київ потребує конкретних гарантій безпеки від американської сторони, а також від європейських партнерів та «Групи семи».
«Це наша спільна позиція – і президента України, уряду України, парламенту України, що ця угода має бути підписана зі США, ми готові. Готові до комунікації, готові до розмови, приїхати й підписати. Очікуємо зараз зворотнього зв’язку», – додав він.
Структура угоди щодо інвестиційного фонду
Шмигаль пояснив, що в угоді щодо Інвестиційного фонду прописана політична рамка створення фонду. «Перше – ми готові спільно створювати цей фонд. Друге – він буде управлятися спільно урядами України та США. Третє – внесок України складатиме 50% від майбутніх надходжень від корисних копалин», – підкреслив він.
28 лютого президент України Володимир Зеленський мав емоційну дискусію із президентом США Дональдом Трампом та віцепрезидентом Джей ді Венсом щодо війни росії проти України. Під час зустрічі він підкреслив, що не прийме припинення вогню без гарантій безпеки.
Згодом Зеленський залишив Білий дім раніше запланованого часу, не підписавши угоду про копалини. У своєму інтерв’ю американському каналу Fox News він заявив: «Я сказав, що ми маємо підписати цей документ і готові до цього, і це буде перший крок до гарантій безпеки», – зазначив він.
Зеленський також пояснив, чому негайне припинення вогню, до якого закликає президент США, є неможливим: «Угода про мінерали – це перший крок до гарантій безпеки, це інструмент наближення до миру… Ніхто не зупиниться, тому що всі бояться, що Путін завтра повернеться. Ми хочемо справедливого та сталого миру, ми хочемо гарантій безпеки».
3 березня міністр фінансів США Скотт Бессент повідомив, що угода щодо доступу до рідкісноземельних копалин України наразі не розглядається, підкресливши, що «неможливо мати економічну угоду без мирної угоди». Він визнав, що економічна угода спочатку повинна була стати основою для забезпечення мирної угоди в Україні.