Не лише зерно. Латвія заборонила імпорт всіх овочів і фруктів із рф та білорусі

Не лише зерно. Латвія заборонила імпорт всіх овочів і фруктів із рф та білорусі
Фото: з відкритих джерел

Латвія остаточно заборонила ввезення овочів, фруктів та зернових з росії та білорусі, йдеться на сайті латвійського уряду. 

Уряд Латвії встановив заборону на ввезення до країни сільськогосподарської та кормової продукції з росії та білорусі, а також з інших третіх країн, якщо відповідна продукція має російське або білоруське походження.

Зміни до закону “Про сільське господарство та розвиток сільських територій” наберуть чинності 8 березня 2024 року. 

Також країна заявила, що прагне якомога швидшого розриву економічних зв’язків із країною-агресором і “ініціатива щодо заборони імпорту є додатковим елементом спільної політики санкцій ЄС”. 

Заборона на імпорт поширюється:

– для всіх овочів 
– для всіх фруктів, ягід і горіхів 
– для всіх зернових 
– на кормову сировину та готові корми. 

У 2023 році країни ЄС імпортували з росії продукції на загальну суму 2,7 млрд євро, що на 2% більше порівняно з 2021 роком. З росії до ЄС імпортуються всі види продовольчої та сільськогосподарської продукції – риба, крупи, корми для тварин, а також молочні продукти, кондитерські вироби з цукру та ін. Це продукти, які ЄС може забезпечити сам, з набагато суворішими стандартами виробництва та вищою якістю, зазначили в Латвії. 

Як прикордонна з росією країна Латвія є однією з держав-членів, через яку на ринок ЄС надходить значний імпорт сільськогосподарської та харчової продукції російського походження: у 2023 році латвійський імпорт становив 13%, або 355 мільйонів євро від загальної вартості імпорту ЄС з Росії, Латвія займає 1-е місце серед країн – членів ЄС.

Чотири товарні групи з росії склали 90% вартості імпорту Латвії у 2023 році: 44% – корми, 24% – зернові, 14% – горох і 8% – ріпакова олія.

В уряді наголосили, що залежність усіх країн ЄС, включно з Латвією, від російських ресурсів – мінеральних добрив, фуражу, продовольства та енергоносіїв – має бути припинена.

“Ці товари не є незамінними, а їхня закупівля фінансує агресивну війну росії в Україні”, – підсумували латвійці. 

Сейм Латвії 22 лютого схвалив фінальні правки до Закону “Про розвиток села та сільського господарства”, заборонивши імпорт сільськогосподарських продуктів із росії та білорусі, зокрема якщо така продукція ввозиться до Латвії з третіх країн.

Заборона діятиме до 1 липня 2025 року, а надалі, за потреби, може бути продовжена. Через рік уряд має подати до Сейму доповідь про вплив заборони на латвійську економіку.

Джерело: biz.liga.net

Перегляди: 13
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/latviya-ostatochno-zaboronyla-ovochi-frukty-ta-zernovi-iz-rf-ta-bilorusi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати