182818
178171

Лерос оприлюднив частину "плівок Єрмака": у них фігурує новопризначений міністр АПК

Народний депутат Гео Лерос записав відео, у якому розповів, що новопризначений міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко нібито отримав керівну посаду у Держгеокадастрі завдяки брату голови Офісу президента Денису Єрмаку.

Про це повідомляє Економічна правда.

За словами Лероса, спершу на посаду очільника Геокадастру претендував Олександр Луцький, який у 2015-2018 роках був керівником ДП "Агенція з питань нерухомості і земельних відносин у паливно-енергетичному комплексі України".

Лерос додав, що Луцькому потрібно було виграти конкурс. Тому це завдання за винагороду взяв на себе Денис Єрмак.

Лещенко, який на той час обіймав посаду уповноваженого президента з земельних питань, у цій справі нібито мав переконати Володимира Зеленського, що Луцький буде хорошим керівником Держгеокаадастру.  

За даними Лероса, Луцький заплатив $100 тисяч за посаду очільника Геокадастру, але її не отримав.

Експрем'єр Олексій Гончарук призначив главою Геокадастру Дениса Башлика. Луцький на записі заявив, що ​​ прем’єр "наклав на президента у повний зріст".

Лерос вважає, що після звільнення уряду Гончарука (разом з Башликом – ред.) головою Держгеокадастру призначили Лещенка, оскільки сам Луцький уже "засвітився" на "плівках Єрмака".

Повне відео дивіться за посиланням.

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада підтримала призначення голови Держгеокадастру Романа Лещенка міністром аграрної політики та продовольства України.Уряд підтримав законопроєкт щодо посилення контролю за порушеннями у сферах насінництва та розсадництва

Документ визначає повноваження Держпродспоживслужби України у питанні контролю за дотриманням законодавства у визначених сферах.

«Завдяки цьому законопроекту Держпродспоживслужба зможе посилити контроль за адміністративними правопорушеннями у сфері насінництва і розсадництва. Документ розроблений з метою захисту прав споживачів, виробників та власників прав інтелектуальної власності на сорти рослин», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Крім того, законопроєкт передбачає контроль за незаконним використанням сортів рослин, несанкціоноване використання ГМО в рослинництві та очищення внутрішнього ринку від неякісного, фальсифікованого насіння.

Зокрема, проєктом Закону України запроваджуються штрафні санкції за порушення заходів біологічної і генетичної безпеки щодо с/г рослин, порушення вимог ведення насінництва та розсадництва та невиконання вимог Держпродспоживслужби, що здійснюють державний нагляд у зазначеній сфері. Також законопроєкт визначає повноваження Держпродспоживслужби та її посадових осіб, які мають право складати протоколи, розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення.

Ваш вибір 'Подобається'.


В Україні запустили Єдиний експортний веб-портал

Теґи: 

Метою запуску веб-порталу є підвищення рівня національного експорту та надання підтримки підприємствам для виходу на нові ринки, а також іноземним компаніям, що зацікавлені в імпорті товарів та послуг з України і налагодженні партнерських відносин. Детальніше про Єдиний експортний веб-портал за посиланням.

«Розвиток експорту, який на сьогодні формує майже половину ВВП країни – у пріоритеті Уряду України. Держава докладає максимум зусиль для впровадження фінансових та інформаційних інструментів підтримки експортерів для полегшення доступу українських товарів на зовнішні ринки. Запуск Єдиного експортного веб-порталу забезпечить виробників необхідними знаннями, полегшить пошук нових ринків збуту та встановлення ділових контактів для успішної експортної діяльності», - прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

У заході взяли участь Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан, Директор проєкту GIZ Бенжамін Клінгер, директорка Офісу з просування експорту Тетяна Міськова, керівник проєктів, Офіс з просування експорту, Євген Компанець.

Заступник Міністра Тарас Качка наголосив на важливості цифрової трансформації та поширення знань щодо експорту через цифрові інструменти.

«В Україні щорічно зростає кількість малих та середніх підприємств, які потребують знань та консультацій щодо того, як розвивати свій експорт та просувати продукцію на нові ринки. З метою роз’яснення незручних бюрократичних процесів створено Єдиний експортний веб-портал. Унікальним на цій веб-платформі є консолідація корисної інформації, в тому числі про те, як експортеру себе позиціонувати, яку стратегію обрати та інше», - зазначив заступник Міністра.

Він додав, що використання експортерами онлайн-платформи пришвидшить розвиток малих і середніх підприємств в усіх регіонах України. Також веб-портал дозволить виробникам більше використовувати інструменти електронної комерції, що є актуальним в умовах пандемії коронавірусу.

Довідково:

Веб-портал створено за стратегічної та інституційної підтримки Уряду України і Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, при фінансовій підтримці Уряду Німеччини через німецьку федеральну компанію Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Українці стали споживати більше м'яса - Держстат

Про це свідчать дані Держстатистики, передає УНН.

За 9 місяців цього року українці придбали у торгових мережах м'яса на 13 млрд грн. Продажі м'яса українського виробництва склали 12,5 млрд грн, що становить 96,3%. Решта - 3,7% - імпортний продукт.

Також повідомляється, що за рік споживання м'яса в Україні зросло на 10,3%.

Схожа ситуація із вподобаннями українців під час купівлі м'ясних продуктів. За 9 місяців цього року жителі країни придбали у роздріб м'ясних продуктів на 19,5 млрд грн. Продажі м'ясних продуктів українського виробництва склали 18,3 млрд грн, іноземного – 1,2 млрд грн. Також повідомляється, що за рік споживання м'ясних продуктів в Україні зросло на 8,7%.Зеленський підписав закон щодо ринку кормів в Україні

Про це повідомляє преслужба Офісу Президента України.

Згідно з документом, протягом чотирьох років дозволяється ввезення в Україну та введення в обіг кормових добавок без їхньої державної реєстрації в країні, якщо вони дозволені в ЄС і призначені для виробництва кормів для непродуктивних тварин.

“Дозвіл поширюється й на фасовані корми, виготовлені з використанням кормових добавок, зареєстрованих у Євросоюзі, якщо такі корми походять з потужностей, розташованих або в Україні, або в державах — членах ЄС, чи мають дозвіл на ввезення до ЄС”, — зазначили в Офісі Президента.

Також протягом чотирьох років з дня набрання чинності законом дозволяються виробництво, ввезення чи пересилання в Україну, обіг і використання готових кормів, преміксів та кормових добавок, зареєстрованих відповідно до закону України “Про ветеринарну медицину”, за умови наявності дійсних реєстраційних посвідчень.

“Цей закон дасть змогу вирішити проблему зі скороченням пропозиції на ринку кормів, яка виникла через неповноцінну роботу системи державної реєстрації кормових добавок, і, як наслідок — уникнути значних економічних втрат для суб’єктів господарювання. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування”, — повідомили в Офісі Президента України.Рік без зарплати: на Тернопільщині працівники хлібокомбінату перекрили трасу

Про це повідомляє інтернет-видання «Овід».

Працівники Державного підприємства Чортківський комбінат хлібопродуктів державного агентства резерву України вимагають виплатити їм заробітну плату за рік. Також на протест вийшли колишні працівники Чортківського хлібокомбінату, які проти незаконного скорочення.

На трасі вже утворився довжелезний корок з легкових авто, рейсових автобусів та вантажівок. Протестуючі пропускають лише карети швидкої допомоги та військову техніку.

Акцію протесту оголосили безстроковою, адже є сім’ї, де практично усі працюють на Чортківському комбінаті і не отримують рік зарплати.

Нагадаємо, цього року набула резонансна справа пов’язана саме з цим підприємством. Радник міністра МВС Михайло Апостол розповів, як з Державного резерву пропали кілька десятків вагонів зерна. Михайло Апостол символічно порівняв цю ситуацію з тим, як гризуни шкодять в полях та коморах, мовляв “стільки зерна миші з’їли”.

Насправді, зараз за даним фактом проводить розслідування і правоохоронці встановлюють причетних посадових осіб до розкрадання зерна з Держрезерву.

Ваш вибір 'Подобається'.