Лохина в Україні не постраждає від можливих заморозків – думка фахівців

Лохина в Україні не постраждає від можливих заморозків – думка фахівців
Фото: з відкритих джерел

Після повідомлення про аномально раннє цвітіння лохини в Польщі, де ранні сорти цієї ягідної культури зацвіли на 4 тижні раніше за звичайні строки, фахівці EastFruit поцікавилися у спеціалістів та учасників ринку ситуацією в Україні, а також тим, наскільки серйозною є загроза подібного явища для врожаю лохини в разі поворотних весняних заморозків.

Насамперед слід зазначити, що в Україні ситуація з аномально раннім цвітінням лохини не наскільки серйозна, як у Польщі. Якщо підсумувати відповіді учасників ринку, то випередження середніх багаторічних термінів цвітіння становить від 10 до 18 днів. Щоправда, у східних регіонах країни випередження теж наближається до чотирьох тижнів, як і в Польщі. Ситуація суттєво різниться залежно від регіону вирощування. У більш східних регіонах випередження трохи менше, ніж у західних. Однак навіть на півночі України найближчим часом може початися цвітіння, що не на жарт лякає виробників.

Ще один цікавий момент – це оцінка загрози настання поворотних заморозків. Усі опитані нами виробники вважають цю загрозу цілком реальною, і деякі вже готуються до можливих захисних заходів. Серед них – використання різних способів обігріву міжрядь, обробка спеціальними препаратами, що підвищують стійкість до низьких температур, а також водні гармати.

Фахівці також зазначили, що будова квітки лохини є своєрідним натуральним захистом від заморозків, тому під час цвітіння ягода може витримувати короткострокове зниження температури повітря нижче нуля. Про це в коментарі до публікації у Facebook Андрія Ярмака, написав Сергій Змійчук з компанії “ФруТек”: “Кілька років тому в нас було -4 °С під час цвітіння без суттєвих пошкоджень. Тож є шанси на врожай, якщо морози не будуть сильними й довготривалими. Будова квітки дзвіночком невипадкова – вода в пелюстках замерзає і виділяє тепло, яке затримується в куполі та захищає від замерзання”, – пише Сергій.

Віктор Фарафонов в іншому коментарі додає, що основні втрати у лохини бувають узимку, а не під час весняних заморозків: “За багато років моїх спостережень в Україні найбільшої шкоди лохина зазнає у зимовий період, здебільшого, навіть не від наднизьких температур, а від перепадів, коли поновлюється вегетація в зимовий період. Що стосується весняних заморозків, то ця культура має “самозахист” у вигляді морфологічних особливостей будови квітки, як уже зазначалося, так і розтягнутості періоду цвітіння. Якщо ще додати технологічні прийоми у вигляді дощування та застосування генераторів туману, то втрати врожаю будуть мінімальні. Можливе просідання ціни в початковий період дозрівання ранніх сортів, де ми конкуруємо з південними країнами Європи. Але “катастрофи” точно не буде”, – заспокоює фахівець-практик із багаторічним досвідом у галузі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/lohyna-v-ukrayini-ne-postrazhdaye-vid-mozhlyvyh-zamorozkiv-dumka-fahivcziv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН