Лохина в Україні не постраждає від можливих заморозків – думка фахівців

Лохина в Україні не постраждає від можливих заморозків – думка фахівців
Фото: з відкритих джерел

Після повідомлення про аномально раннє цвітіння лохини в Польщі, де ранні сорти цієї ягідної культури зацвіли на 4 тижні раніше за звичайні строки, фахівці EastFruit поцікавилися у спеціалістів та учасників ринку ситуацією в Україні, а також тим, наскільки серйозною є загроза подібного явища для врожаю лохини в разі поворотних весняних заморозків.

Насамперед слід зазначити, що в Україні ситуація з аномально раннім цвітінням лохини не наскільки серйозна, як у Польщі. Якщо підсумувати відповіді учасників ринку, то випередження середніх багаторічних термінів цвітіння становить від 10 до 18 днів. Щоправда, у східних регіонах країни випередження теж наближається до чотирьох тижнів, як і в Польщі. Ситуація суттєво різниться залежно від регіону вирощування. У більш східних регіонах випередження трохи менше, ніж у західних. Однак навіть на півночі України найближчим часом може початися цвітіння, що не на жарт лякає виробників.

Ще один цікавий момент – це оцінка загрози настання поворотних заморозків. Усі опитані нами виробники вважають цю загрозу цілком реальною, і деякі вже готуються до можливих захисних заходів. Серед них – використання різних способів обігріву міжрядь, обробка спеціальними препаратами, що підвищують стійкість до низьких температур, а також водні гармати.

Фахівці також зазначили, що будова квітки лохини є своєрідним натуральним захистом від заморозків, тому під час цвітіння ягода може витримувати короткострокове зниження температури повітря нижче нуля. Про це в коментарі до публікації у Facebook Андрія Ярмака, написав Сергій Змійчук з компанії “ФруТек”: “Кілька років тому в нас було -4 °С під час цвітіння без суттєвих пошкоджень. Тож є шанси на врожай, якщо морози не будуть сильними й довготривалими. Будова квітки дзвіночком невипадкова – вода в пелюстках замерзає і виділяє тепло, яке затримується в куполі та захищає від замерзання”, – пише Сергій.

Віктор Фарафонов в іншому коментарі додає, що основні втрати у лохини бувають узимку, а не під час весняних заморозків: “За багато років моїх спостережень в Україні найбільшої шкоди лохина зазнає у зимовий період, здебільшого, навіть не від наднизьких температур, а від перепадів, коли поновлюється вегетація в зимовий період. Що стосується весняних заморозків, то ця культура має “самозахист” у вигляді морфологічних особливостей будови квітки, як уже зазначалося, так і розтягнутості періоду цвітіння. Якщо ще додати технологічні прийоми у вигляді дощування та застосування генераторів туману, то втрати врожаю будуть мінімальні. Можливе просідання ціни в початковий період дозрівання ранніх сортів, де ми конкуруємо з південними країнами Європи. Але “катастрофи” точно не буде”, – заспокоює фахівець-практик із багаторічним досвідом у галузі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/lohyna-v-ukrayini-ne-postrazhdaye-vid-mozhlyvyh-zamorozkiv-dumka-fahivcziv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати