Майно Білгород-Дністровського порту вчергове виставлять на приватизацію

Майно Білгород-Дністровського порту вчергове виставлять на приватизацію
Фото: з відкритих джерел

Фонд державного майна вкотре готує Білгород-Дністровський порт до приватизації, яку планують оголосити в середині липня 2024 року. Про це повідомляє ФДМУ.

Білгород-Дністровський порт є універсальним підприємством, що щорічно обробляє сотні тисяч тон різноманітної продукції. Також він спеціалізується на перевантаженні лісових вантажів, мінеральних добрив,залізорудних окатків, металопродукції, зернових культур, пиломатеріалів, деревної продукції, шроту та олії.

У ФДМУ зазначили, що така різноманітність вантажів робить порт привабливим для інвесторів, оскільки з належним управлінням та інвестиціями він може суттєво збільшити обсяги перевалки та розширити спектр послуг, ставши важливим джерелом доходів для регіону.

“Наша мета – підготувати порт до успішної приватизації, яку плануємо оголосити вже в середині липня цього року. Це ключ до його модернізації, створення нових робочих місць та економічного розвитку всього регіону”, – повідомив голова ФДМУ Віталій Коваль.

Додамо, що майбутній аукціон стане вже дев’ятою спробою продажу Білгород-Дністровського морського торговельного порту. У 2023 році було проведено шість невдалих спроб продажу на приватизаційному аукціоні, а ще дві спроби відбулися навесні поточного року.

Про ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт”

Білгород-Дністровський морський торговельний порт – міжнародний універсальний транспортний вузол, що спеціалізується на перевантаженні лісових, сипучих, будівельних та зернових вантажів, а також залізорудних окатків та металопродукції. Перевалка здійснюється як з сухопутних видів транспорту на морські судна, так і у зворотному напрямку.

Єдиний майновий комплекс розташований на території площею 64,4 га. Він складається з 59 га основної виробничої території порту у місті Білгород-Дністровський та 5,4 га території портового пункту Бугаз, розташованого в селищі Затока. Загальна площа будівель становить 31,3 тис. кв.м.

Захід суден здійснюється підхідним каналом морської частини Дністровсько-Царгородського гирла довжиною 1,5 км і Дністровсько-Лиманської частини – 14,5 км. Глибина підхідного каналу становить 3.0 м (паспортна 3.5-4.5 м).

Порт має розвинену інфраструктуру, власні залізничні колії, а також інженерні мережі: водопровід, теплотрасу, кабельні лінії 0,4 кВт та високовольтні лінії потужністю 10 кВт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/majno-bilgorod-dnistrovskogo-portu-vchergove-vystavlyat-na-pryvatyzacziyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати