Майже 90% українців вірять, що Україна виграє війну – соцопитування

Згідно з опитуваннями, 88% людей вірять у те, що Україна зможе відбити напад Росії, а 80% українців готові захищати країну зі зброєю.
Про це розповідає AgroReview
Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 1 березня.
“Практично щодня цей показник зростає. Лише 10% сьогодні не мають такої впевненості. Віра в перемогу в усіх регіонах країни”, – зазначається в пресрелізі.
98% респондентів підтримують діяльність Збройних сил України, 93% підтримують діяльність президента, 84% підтримують дії місцевих голів.
80% опитаних зазначили, що готові захищати територіальну цілісність України зі зброєю в руках, при цьому на сході країни цей показник нижчий, але становить майже 60%. Порівняно з довоєнними часом цей показник значно зріс (у 2020 році – 59%). У гендерному розрізі готовність воювати зі зброєю за Україну висловили 90% чоловіків і 70% жінок.
Підтримка вступу України до Європейського Союзу та НАТО є найвищою за всю історію опитувань: 86% підтримують приєднання України до ЄС, 76% – за вступ до НАТО. Позитивна динаміка відбулася за рахунок зростання підтримки надходження до західних структур серед населення Півдня та Сходу. У віковому розрізі у всіх категоріях спостерігається одностайна підтримка вступу України до ЄС та НАТО.
61% вірять у те, що Україна стане членом Європейського Союзу найближчим часом (протягом 1-2 років). 13% вірять, що наша держава стане членом ЄС через 5 років, у довшій перспективі – 6%. Важко з оцінками 17%. Не вірять у те, що Україна стане членом ЄС – лише 4%. Порівняно з минулим роком, кількість тих, хто не вірить у європейську інтеграцію України, значно зменшилася (у листопаді 2021 року таких було 26%).
90% опитаних, думаючи про ситуацію в країні, висловлюють надію. Лише 5% відчувають розчарування. Порівняно з довоєнними часом кількість тих, хто відчуває надію, зросла втричі. Практично в усіх регіонах спостерігається максимальний рівень відчуття надії.
Під час дослідження було опитано 1200 респондентів старше 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Похибка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше ніж 2,8%.