Малинові рекорди: заморожена ягода приносить дедалі більше доходів садівництву України

Малинові рекорди: заморожена ягода приносить дедалі більше доходів садівництву України
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, у серпні 2021 року Україна оновила історичні рекорди щомісячного експорту замороженої малини. Лише за один місяць країна змогла продати на зовнішні ринки 5,6 тис. тонн заморожених ягід малини, виручивши за це $21,5 млн. Ще одним історичним рекордом стала середня ціна експорту малини $3,6 за кг.

Проте, найімовірніше, ці рекорди буде побито вже за підсумками вересня 2021 року, так як саме на вересень зазвичай припадає пік експорту цього продукту з України. Крім того, ціни на заморожену малину на світовому ринку у вересні продовжували зростати, як і попит на цю ягоду, а ягідники України цього місяця зазвичай активно прибирають і переробляють ремонтантні сорти малини.

Попередній місячний рекорд експорту малини у натуральному вираженні було встановлено у вересні 2020 року, коли з країни вперше було експортовано понад 4 тис. тонн продукції. Відповідно, у серпні 2021 року експорт перевищив попередній рекорд одразу на 44%.

«Насправді заморожена малина – це дуже маленький у глобальному масштабі продукт. Міжнародна торгівля замороженою малиною становить менше $1 млрд або близько 0,05% міжнародної торгівлі продовольством та 0,7% усієї плодоовочевої торгівлі. Її популярність зросла в останні роки саме завдяки її дешевизні, тому сьогоднішнє зростання цін – це наслідок різкого зростання популярності малини, насамперед серед виробників продуктів харчування у різних країнах світу. Однак головним фактором, який призвів до вибухового зростання цін на цю ягоду, стали повідомлення про проблеми з урожайністю та якістю малини в країні-лідері світового ринку Сербії, які почали надходити вже у червні 2021 року», – пояснює Андрій Ярмак, експерт ФАО.

Він також радить звернути увагу на те, що світові ціни на заморожену малину почали зростати ще у 2019 році, тому багато країн, у тому числі й Україна, поступово нарощували площі під нею у 2020 та різко їх розширили вже у 2021. Саджанці малини на весну 2022 року також у багатьох країнах уже розкуплено. Тому світ може зіткнутися з черговим витком надвиробництва цієї ягоди.

«Як ми вже відзначали у нашому аналізі тенденцій імпорту замороженої малини по країнах, у 2021 році намітилася тенденція зниження імпорту цієї ягоди до багатьох провідних країн-імпортерів через швидке зростання цін на ягоду. Коли ціни зростають, споживання зазвичай знижується. Так як у світі дуже широкий і зростаючий вибір різних видів ягід, замінити малину виробникам йогуртів, смузі, кондитерських та хлібопекарських виробів є чим. А якщо зростає виробництво і водночас знижується попит, наслідки можуть бути дуже неприємними для цін», — попереджає Андрій Ярмак.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/malynovi-rekordy-zamorozhena-yagoda-prynosyt-dedali-bilshe-dohodiv-sadivnycztvu-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати