Мета грантової програми з розвитку садівництва і теплиць – підтримка економіки і створення нових робочих місць в умовах війни

Мета грантової програми з розвитку садівництва і теплиць – підтримка економіки і створення нових робочих місць в умовах війни
Фото: з відкритих джерел

Урядова грантова програма підтримки малого та середнього бізнесу єРобота – працює уже  рік і продемонструвала свою ефективність. Це нова програма для розвитку власної справи, що спрямована на підтримку економіки України і створення робочих місць.

Про це на засіданні п’ятнадцятого інформаційно-діалогового майданчика «Допомога бізнесу в умовах війни: релокація та відновлення» повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак.

Захід організовано Командою підтримки реформ Міністерства економіки України та Проєктом USAID «Економічна підтримка України», за участі керівництва Міністерства аграрної політики та продовольства.

«З початком повномасштабного вторгнення росії в Україні збільшилася кількість  внутрішніх переселенців і тих людей, які втратили роботу. Тому Уряд розробив програму з підтримки бізнесу. Зокрема, надання грантів на розвиток садів і теплиць, яка передбачає створення нових робочих місць», – зазначив Ігор Віштак.

За його словами, з початку дії програми виплачено майже 372 млн  грн агропідприємцям. За умовами програми тепер ці підприємці повинні найняти 1025  постійних і 13 599 сезонних працівників.

Директор Департаменту аграрного розвитку розповів про механізм і умови надання грантів, а також контроль використання коштів. Зокрема, заява на грант подається через додаток «Дія». Після перевірки банком Мінагрополітики ухвалює рішення. 

Ігор Віштак нагадав: обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 14 осіб на один гектар.

Контроль за реалізацією проєкту здійснює уповноважений банк протягом п’яти років для підприємців, які займаються садами, і трьох – теплицями.

Він зауважив, що після консультацій з профільними асоціаціями Мінагрополітики підготувало зміни до Порядків  надання для спрощення та більшої ефективності програми .

Довідково. Урядова грантова програма діє з 1 липня 2022 року і передбачає підтримку малого і середнього бізнесу. Серед її переваг – можливість для кожного бажаючого створити чи розвивати власний бізнес за напрямками «Своя справа»,  «Свій сад», «Своя теплиця», «Новий рівень». 

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/meta-grantovoyi-programy-z-rozvytku-sadivnycztva-i-teplycz-pidtrymka-ekonomiky-i-stvorennya-novyh-robochyh-miscz-v-umovah-vijny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати