174499

"МХП" зараз іде у бік кулінарної компанії

Власник агрохолдингу "Миронівський хлібопродукт" (МХП) Юрій Косюк повідомив, що нині його бізнес розвивається у бік кулінарної компанії, зокрема "МХП" цікава зміна концепції ресторанів швидкого харчування.

"МХП" зараз йде у бік кулінарної компанії. Нам цікава зміна концепції ресторанів швидкого харчування. Коли в таких ресторанах не буде кухні, лише клієнтський сервіс. Такі ресторани дуже ефективно управлятимуться. Ми хочемо вбити так звану кухонну неефективність - у процесах, у витраті продуктів, у великій кількості відходів. Нам це дуже цікаво", - зазначив він в інтерв'ю виданню "Новое время".

Перспективним напрямом для інвестицій власник "МХП" вважає також стартапи, при цьому компанія не обмежує себе за напрямами розробок.

"Багато що цікавить. Від холодильника, який подає команди, яку їжу треба в нього поставити, до логістики, яка відбувається без людини. Штучний інтелект в управлінні пташниками за відсутності людини. Нам не потрібні лікар, зоотехнік, менеджер об'єкта, якщо їхні функції може виконувати програма. Застосування цим людям можна знайти в інших місцях, передусім у сервісі", - зазначив Косюк.

"МХП" - найбільший виробник курятини в Україні. Здійснює також виробництво зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок "МХП" постачає охолоджені півтуші курей, які переробляють, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині.

У лютому 2019 року "МХП" завершив операцію з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновником і мажоритарним акціонером "МХП" є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток "МХП" у 2019 році зріс в 1,7 раза порівняно з 2018 роком - до $215 млн. Виручка в 2019 році збільшилася на 32% - до $2,06 млрд.

Джерело: Інтерфакс-Україна

НБУ повідомив про підвищення цін на продукти

Протягом тижня ціни на продукти харчування незначно зросли. Дорожчали крупи, яловичина та фрукти, передає УНН з посиланням на звіт за підсумками тижня Національного банку України.

"Протягом останнього тижня ціни на продукти харчування незначно підвищилися. Зокрема дорожчали фрукти під впливом скорочення пропозиції, а також яловичина та деякі крупи", - повідомили в НБУ.

Повідомляється також, що зміна цін на продукти харчування, щодо яких запроваджено державний моніторинг, була незначною та різноспрямованою.

"З 18 травня набула чинності постанова КМУ про державне регулювання цін, що зобов’язує ритейлерів заздалегідь декларувати зростання роздрібних цін для визначеного переліку продуктів харчування та медичні товари. За даними з онлайн супермаркетів протягом квітня-травня зміна цін на більшість таких товарів не перевищувала 3% за тиждень, а вартість деяких з них навіть знижувалась", - йдеться в звіті НБУ.

На волинській птахофабриці виявли ще одного інфікованого коронавірусом працівника

Отримано ще один позитивний результат ПЛР, який підтвердив наявність інфекційного захворювання в жительки села Мокрець, працівниці ПрАТ "Володимир-Волинська птахофабрика". Про це повідомляє КНП "Центр ПМСД" Турійської районної ради.

На даний час опрацьовуються усі, хто контактував з даною особою та визначається коло осіб, яким буде відібрано біоматеріал для ПЛР щодо підозри на COVID-19.

Загалом в районі зареєстровано 5 випадки COVID-19, які підтверджено лабораторно методом ПЛР.

Усі хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, стан здоров'я задовільний.

Раніше у Володимир-Волинському районі методом ПЛР підтвердили два нові випадки коронавірусної хвороби. Згодом стало відомо, що нові інфіковані – працівники Володимир-Волинської птахофабрики.

Джерело: volynpost.com

Захист озимих зернових від комплексу хвороб

Дощі, які за останні тижні випали по майже всій території України, суттєво вплинули на умови вегетації сільськогосподарських культур: так, суттєво збільшилися запаси продуктивної вологи у ґрунті, а в деяких регіонах – навіть повністю припинилися ґрунтові посухи. Тож за даними експертів, умови для активного росту та розвитку озимих зернових культур у травні були цілком сприятливими.

Та одночасно, температурний режим та опади у вигляді дощів створили сприятливі умови для розвитку шкодочинних хвороб. За даними агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT», вже сьогодні на полях озимих зернових культур відмічено значний відсоток розвитку та поширення борошнистої роси, септоріозу, піренофорозу та інших небезпечних хвороб, які також будуть пошкоджувати колос, а саме: фузаріоз колосу та в певних областях – септоріоз колосу. Тому в таких умовах експерти радять не зволікати і обов’язково застосувати «потужні» фунгіциди у фази від прапорцевого листка до кінця цвітіння.

«Застосування фунгіцидів є дуже важливим аспектом у вирощуванні зернових колосових культур, особливо при сприятливих гідротермічних умовах (в першу чергу, це температурний режим та достатній рівень вологозабезпечення): адже за даними вітчизняних науковців, хвороби можуть спричинити зниження урожайності на 20-50%, а в роки з епіфітотичним рівнем розвитку хвороб – майже повністю знищити врожай, – акцентує керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Тому в умовах кінця весни – 2020 я б рекомендував застосовувати багатокомпонентні фунгіциди профілактичної, лікувальної та викорінюючої дії для контролю та попередження розвитку численних небезпечних збудників хвороб озимих зернових. Так ви захистите свій врожай і отримаєте максимальні кількісні та якісні показники зерна. Особливу увагу на фунгіцидний захист у поточному році необхідно звернути господарствам, які вирощують насіннєвий матеріал зернових колосових».

Читайте також: Контролюємо хвороби зернових колосових культур

За словами Олександра, для надійного та тривалого контролю таких небезпечних хвороб зернових, як борошниста роса, септоріоз, фузаріоз, піренофороз тощо найкраще буде застосувати високоефективний фунгіцид Акула (прохлораз, 300 г/+ тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). Діючі речовини, що входять до його складу, мають різний механізм дії, що забезпечує високу ефективність препарату проти патогенів. Прохлораз, володіє захисними та викорінюючими властивостями і зберігає активність всередині рослини упродовж декількох тижнів. Тебуконазол швидко поглинається рослинами, переміщується акропетально та пригнічує синтез ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. А ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, в клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол має набагато ширший ареал дії, що обумовлено фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням в рослинах.

Препарат забезпечує профілактичну, лікувальну та викорінюючі дії, відрізняється високою ефективністю проти збудників небезпечних грибкових хвороб, а також здатен контролювати раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів. Крім того, він гнучкий у термінах застосування – кущення, вихід в трубку, прапорцевий листок – початок колосіння, цвітіння. Максимальна ефективність дії досягається за умови якісного покриття усієї листкової поверхні рослин і колосу, а також за урахування гідротермічних умов під час та після обприскування.

Довідка: UKRAVIT  – найбільша агрохімічна українська компанія, яка виробляє понад 140 препаратів: ЗЗР, добрива з мікроелементами, засоби для знищення гризунів та побутових комах. До складу корпорації входить «Фабрика агрохімікатів» (м. Черкаси).

З питань продажу та співпраці звертатися:

ТОВ «Укравіт Агро», м.Київ, пр-т Перемоги 42.

Гаряча лінія: 0 800 301 401

 

На українські персики, абрикоси і вишні розраховувати не варто - Укргідрометцентр

Заморозки були тривалими і вдарили саме по тим кісточковим деревам, які рано зацвіли.

Про це ГолосUA розповіла начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Тетяна Адаменко.

"Територія країни велика, і всюди все по-різному. Загальну картину поки уявити складно, адже в основному це приватний сектор, тому прорахувати втрати у всіх областях не видається можливим. Всі плодові діляться на три групи: ранні, середні та пізні. Постраждали ранні сорти абрикос, персиків, слив та вишень, там, де відбулося масове цвітіння під час заморозків, які були в першій половині квітня. Перш за все, це стосується південних областей і ранніх сортів кісточкових дерев, які зацвіли на території інших областей. Можна сказати, що в цьому році Україна залишиться без врожаю абрикос, персиків та інших кісточкових фруктів. Там, де не було масового цвітіння, наприклад, в північних областях, то там ще щось збереглося. Україна в цьому році буде без вітчизняних кісточкових. Варто очікувати імпортних фруктів і через карантин, і в результаті неврожаю. Своїх персиків, абрикосів і слив буде дуже мало, а коштувати вони будуть дуже дорого ", - заявила Тетяна Адаменко.

Метеоролог також розповіла, що буде з яблунями та грушами.

"Ці дерева цвітуть пізніше, тому в меншій мірі схильні до заморозків. Тому яблуні і груші не постраждали. Заморозки вдарили тільки по раннім сортам груш", - підкреслила Тетяна Адаменко.

Через кризу багато фермерських господарств просто закриються

Про це «Вголосу» розповів ексміністр економіки України Володимир Лановий.

«А в Україні натомість у цьому році скасували будь-яку фінансову допомогу фермерам і малим та великим аграріям, – зазначив він.  Тому продукція дрібних фермерів буде дорогою, відтак – неконкурентною на ринку і вони її просто не зможуть продати. Для фермерства – це дуже серйозний удар з обох боків, тому деякі підприємства через кризу просто закриються».

Натомість у європейських країнах, каже Лановий, фермери мають власні місця на ринках у містах, де можуть збувати свою продукцію. У них є прямі зв’язки з покупцями, вони забезпечені транспортом, аби довозити продукцію тощо.

«А в нас селяни змушені продавати продукцію посередникам – немає прямого зв’язку між виробником продукції і її покупцем, тому і на ціні це позначається також», – резюмував він.