Мінагрополітики анонсувало зміни у роботі сервісу автоматичної оцінки землі

Мінагрополітики анонсувало зміни у роботі сервісу автоматичної оцінки землі
Фото: SONY DSC

В Україні будуть запроваджені зміни в сервісі автоматичної оцінки землі.

Про це йдеться в повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України за підсумками 5 засідання Земельного штабу.

Одним із питань, які обговорювалися, була зміна алгоритму оцінки, який використовується модулем електронного визначення оціночної вартості землі Фондом держмайна.

За словами першого заступника голови Держгеокадастру Анатолія Мірошниченка, Мінагрополітики та Держгеокадастр напрацювали увесь пакет документів, необхідних для обґрунтування та зміни цього алгоритму, і вже незабаром Фонд держмайна запровадить ці зміни.

“Будуть використовуватися більш усереднені значення, що запобігатиме випадкам необгрунтованого завищення оціночної вартості та відповідно податкових платежів, які трапляються сьогодні”, – сказав Мірошниченко.

Крім того, Мірошниченко розповів про отримання з боку банків доступу до Державного земельного кадастру через API в розрізі інформації про наявність спеціальних дозволів на користування надрами та склад угідь земельних ділянок.

За його словами, банки сьогодні можуть з легкістю отримати інформацію про угіддя земельних ділянок. Для цього потрібно скористатися процедурою, яка передбачена пунктом 188 Порядку ведення Державного земельного кадастру: подати заяву за формою додатка 54.

Два банки це вже зробили. Така можливість є і в усіх інших фінустанов.

“Тобто в частині доступу до інформації про земельні угіддя цей доступ можна отримати”, – акцентував перший заступник голови Держгеокадастру.

“Стосовно інформації про спецдозволи на користування надрами та склад угідь земельних ділянок, то ця інформація доступна через Публічну кадастрову карту та у витягах з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Інших форм отримання відповідних даних законодавство, на жаль, сьогодні не передбачає. Держгеокадастр працює над відповідними законодавчими змінами. Сподіваємося на їх ухвалення протягом найближчих місяців”, – додав Мірошниченко. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-anonsuvalo-zminy-u-roboti-servisu-avtomatychnoyi-oczinky-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН