Мінагрополітики не бачить ажіотажу на ринку землі

Мінагрополітики не бачить ажіотажу на ринку землі

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, передає Укрінформ.

“Ми робили прогноз, який нам дозволяв стверджувати – жодного ажіотажу із продажем землі не буде. Угоди відбуватимуться. Але у період двох тижнів у країні було здійснено трохи більше 600 угод на всю країну. Якщо говорити у гектарах – це близько 700 га. Тобто, немає жодного ажіотажу”, – сказав він.

Міністр не радить українцям продавати землю. По-перше, земля та агровиробництво – це дуже рентабельний вид господарчої діяльності. По-друге, з кожним роком вартість землі лише зростатиме.

“І досвід наших сусідів у Європі показує, що ціна на землю зростає системно. Взяти нашого партнера, сусіда – Республіку Польща. Там ціна сьогодні близько 11 тис. євро за гектар. Що в свою чергу показує, що протягом 15 років вартість зросла більш як у 10 разів… Тобто капіталізація землі зростатиме. Тому не треба поспішати розпоряджатися своєю власністю”, – зазначив Лещенко.

На цьому етапі він радить українцям, які володіють землею, привести документи до ладу.

“Треба привести до ладу свої встановлюючі документи. Треба провести роботу з точки зору кадастрової реєстрації. Треба зробити базові речі, які необхідні з точки зору права власності. Тому що у багатьох людей в Україні досі навіть не оформлені документи на землю”, – пояснив міністр.

Лещенко підсумував, що земельна реформа – це той важіль, який дасть можливість громадянам України навести лад у своїх документах і “мати землю як найкращий банківський депозит”.

“Тому що ціна постійно зростає, оренда зростає. Ціни на сільгосппродукцію на світових ринках зростають”, – резюмував він.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-ne-bachyt-azhiotazhu-na-rynku-zemli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати