Мінагрополітики підтримало збільшення продажу землі в одні руки у 100 разів з 1 січня

Мінагрополітики підтримало збільшення продажу землі в одні руки у 100 разів з 1 січня
Фото: з відкритих джерел

Міністерство аграрної політики підтримає запровадження другого етапу ринку землі з 1 січня 2024 року, як планувалося до початку повномасштабної війни, заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький, передає Бізнес Цензор.

“В обігу зараз знаходиться не більше 1,5% землі, потрібно охочим її продати надати можливість зробити це офіційно. Наша позиція залишається незмінною”, – сказав Висоцький.

Він нагадав, що після запровадження другого етапу земельної реформи землю зможуть купувати виключно фізособи – громадяни України, а також юридичні особи, власниками яких є громадяни України. Водночас з 1 січня 2024 року вони зможуть купувати до 10 тис. га землі в одні руки, а не лише до 100 гектарів, як зараз.

За словами Висоцького, на розгляді парламенту дійсно вносились різні пропозиції від народних депутатів, частина з них пропонує зменшити закріплене в законодавстві положення про 10 тис. га на час воєнного стану до 100 га та 500 га.

У цьому контексті Висоцький наголосив, що Мінагрополітики не подавало до парламенту на розгляд будь-яких документів, а у Верховній Раді є лише ініціативи від народних депутатів. Відповідно, відомство не бере активної участі у земельній дискусії.

“З нашої позиції, якщо подивитися на земельний ринок, то, в принципі, він невеликий з погляду обсягів – 1,5%, які продаються. Якихось великих коштів він не потребує. Як ми й казали, це міф, що українці прямо завтра захочуть продати всю землю. Цього немає, ніхто цього не робить”, – додав Висоцький. 

Перегляди: 184
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-pidtrymalo-zbilshennya-prodazhu-zemli-v-odni-ruky-u-100-raziv-z-1-sichnya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати