Мінагрополітики планує повернути практику підписання меморандумів щодо експорту зерна

Мінагрополітики планує повернути практику підписання меморандумів щодо експорту зерна
Фото: з відкритих джерел

Українським виробникам та переробникам пшениці у новому маркетинговому році, який розпочнеться в липні, потрібно розглянути можливість повернутися до практики підписання меморандуму в частині обсягів експорту пшениці для забезпечення внутрішнього ринку. Про це заявив т.в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Як зазначив посадовець, вже за місяць в Україні розпочнуться жнива, і в наступному сезоні потрібно розглянути потенційне повернення до практики підписання спільного меморандуму між Мінагрополітики і учасниками ринку щодо обсягів експорту пшениці для забезпечення внутрішнього ринку.

«Ми зараз виходимо по балансу без критичних перехідних залишків, водночас бачимо, що є часткове зниження виробництва пшениці. Її буде абсолютно достатньо для внутрішнього споживання, але щоб у переробників була прогнозованість на рік, з нашого погляду, як мінімум потрібно це обговорити. Це дозволить повернутися до прогнозованості та впевненості в доступності для виробництва якісної сировини», – пояснив Т.Висоцький.

Також він нагадав, що традиційно меморандум із виробниками і переробниками Мінагрополітики підписувало у серпні – вересні, коли були зрозумілі обсяги врожайності і якість пшениці.

Джерело: Agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-planuye-povernuty-praktyku-pidpysannya-memorandumiv-shhodo-eksportu-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати