182818
178171

Мінагрополітики планують відновити: вже визначилися з кандидатурою міністра

Сьогодн фракція монобільшості "Слуга народу" зібралася на засідання, щоб вирішити кадрові питання та зміни в уряді Дениса Шмигаля. На засіданні були присутні Президент і прем'єр, а також голова ОП. 

Також на засіданні розглянули питання роз'єднання Мінекономрозвитку та створення Міністерства аграрної політики. Це відомство може очолити Роман Лещенко, який на даний момент є головою Держгеокадастру.

Як повідомив після засідання фракції кореспонденту Аgroreview.com голова фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко, дискусія щодо кандидатури Романа Лещенко була дуже фаховою. Кандидат на посаду міністра представив свою концепцію розвитку АПК. Як зазначив Роман Лещенко, треба особливу увагу приділити змінам клімату та розвитку агрострахування, адже цьогоріч аграрії зазнали значних збитків від посухи.

Також затвердити кандидатуру має Аграрний комітет Верховної Ради. 

Розмови про відновлення Мінагрополітики ходять вже дуже давно.

Аграрні асоціації неоднорозово наголошували на необхідності відновленні роботи аграрного відомства.

Нагадаємо, раніше Президент Володимир Зеленський заявляв, що максимум у вересні в Україні з’явиться "аграрне" міністерство й буде призначено міністра.

Також у бюджеті на 2021 рік уряд не передбачив створення аграрного міністерства, незважаючи на обіцянки.

Нагадаємо, Романа Лещенко звинуватили у плагіаті дисертації.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Ціни на українську соняшникову олію продовжили зміцнюватися

Ціни на українську соняшникову олію продовжили зміцнюватися, і ціни пропозиції зросли до рівня 1130-1140 $/т FOB з поставкою в першому кварталі, але подальше зростання було обмежене зниженням цін на соєву олію на біржі в США.

Зміцнення курсу гривні по відношенню до долара на 1% за тиждень продовжує знижувати ціни на соняшник, тому переробникам доводиться продовжувати закупівлю за вищими цінами ніж раніше, і знижувати маржу переробки. Після зниження закупівельних цін з 20000 грн/т до 18000 - 18500 грн/т з постачання на завод, фермери практично припинили продажі та зайняли "вичікувальну позицію" в надії, що ціни знову відкотяться на колишній високий рівень.

Джерело: graintrade.com.uaВчені розробляють рідкі добрива для «космічного» землеробства

Група японських вчених на чолі з молодшим доцентом Норіхіро Сузукі з Токійського університету наук працюють над проєктом безпечного та сталого «космічного» землеробства, аби уможливити виробництво їжі в закритих середовищах, як, наприклад,  космічна станція, пише EurekAlert.

Розуміючи, що фермери тисячоліттями використовували відходи тварин як добриво і джерело азоту, доктор Сузукі та його команда досліджували можливість виготовлення їх із основного компонента сечі для отримання рідкого добрива.

Це також дозволить одночасно вирішити проблему поводження з людськими відходами або управління ними в космосі. Як пояснює доктор Судзукі, цей процес представляє інтерес з точки зору отримання корисного продукту, тобто аміаку, із відходів, тобто сечі, за допомогою спеціального обладнання при атмосферному тиску та кімнатній температурі.

Дослідницька група, до складу якої також входять Акіхіро Оказакі, Кай Такагі та Ізумі Серідзава розробили «електрохімічний» процес отримання іонів амонію (зазвичай зустрічається у стандартних добривах) зі штучного зразка сечі.

«Ми плануємо провести експеримент із реальними зразками сечі, оскільки він містить не тільки первинні елементи (фосфор, азот, калій), але й вторинні елементи (сірка, кальцій, магній), які є життєво важливими для живлення рослин. Тому доктор Сузукі та його команда оптимістичні, що цей метод забезпечує міцну основу для виробництва рідких добрив у закритих приміщеннях», – зазначив доктор Судзукі.

 

Джерело: AgroTimes

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Канадських фермерів захистили від веганів та захисників тварин

Протягом останніх років у Європі та країнах Північної Америки зросла кількість проникнень на ферми активістів рухів з захисту прав тварин. Під час акцій мітингувальники випускають тварин та порушують санітарні норми на підприємствах.

Щоб запобігти подібним інцидентам в канадській провінції Онтаріо ухвалили новий закон, який передбачає посилення покарання за проникнення на територію тваринницьких та переробних підприємств.

Закон посилює захист продовольчих товарів Онтаріо, фермерів, сільськогосподарських підприємств та сільськогосподарських тварин, зберігаючи при цьому право людей брати участь у законних акціях протесту, за умови, що такі мітинги не можуть заподіяти шкоди та проводяться безпечним способом.

“Це дуже важливий законодавчий акт, оскільки він допоможе захистити тих, хто працює у сільському господарстві, від переслідування, зловживання та інших незаконних дій”, – зазначила Сьюзен Фіцджеральд, виконавчий директор Альянсу перевізників тварин в Онтаріо (OTLA).

Новим законом передбачено такі санкції:

Штраф до 15 000 доларів за перше правопорушення та 25 000 доларів за наступні випадки (раніше максимальна санкція становила 10 000 доларів);
Визначення чинників, які дозволять суду виправдати збільшення штрафу;
Дозвіл призначити відшкодування збитків за шкоду за встановлених обставин, яка може включати пошкодження худоби, власності або крадіжку;
Скасування дозволу на в’їзд до ферми, якщо він був виданий під примусом або під неправдивим приводом.

Джерело: Meat-InformТри продуктові компанії стали кращими сімейними бізнесами України

Компанія "Барком" (ТМ "Родинна ковбаска"), COLLAR Company і Сімейна пекарня "Будьмо здорові" визнані кращими сімейними бізнесами країни за версією Family Business Awards 2020 року, пише delo.ua.

Компанії стали першими у відповідних категоріях конкурсу: "великий бізнес" (власний капітал - понад 500 млн грн), "середній бізнес" (власний капітал - 100-500 млн грн) і "малий бізнес" (власний капітал - до 100 млн грн) .

"У цьому році до глобальних геополітичних, демографічних, фінансових викликів бізнесу додався ще пандемічний. І сімейний бізнес завжди зустрічає їх першим, тому що відчуває складності раніше великих корпорацій. Але в цьому є певна перевага - він першим виробляє імунітет до цих труднощів, першим їх долає і вказує шлях. Тому ми вручаємо премію бізнесу, який, на нашу думку, добре впорався з глобальними викликами та йде далі, створюючи нове і допомагаючи іншим ", - зазначив Андрій Серветник, партнер, керівник напрямку" Міжнародне оподаткування " Deloitte Private компанії "Делойт" в Україні, яка виступила партнером конкурсу, а також надала експертну оцінку в процесі відбору конкурсантів.

Їх слова підтверджують історії успіху переможців конкурсу на кращу сімейну компанію року. "Барком" (ТМ "Родинна ковбаска"), керована сім'єю Баворовських і сім'єю Баран, була заснована в 1998 році. Сьогодні вона володіє власною ритейл-мережею, об'єднуючи 260 точок продажів і 1900 співробітників в 60 містах України.Держгеокадастр пояснив, як змінити цільове призначення земельної ділянки

На жаль, чинне законодавство України не передбачає прямого врегулювання випадків зміни цільового призначення вже сформованих земельних ділянок за проектами землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а лише передбачає, що при формуванні земельної ділянки відповідні відомості можуть бути внесені до Державного земельного кадастру на підставі «відповідної документації із землеустрою щодо формування земельних ділянок», тобто, у тому числі, на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Внаслідок цього на сьогодні існують різні підходи щодо моменту зміни цільового призначення земельної ділянки, зокрема, це внесення до Державного земельного кадастру відомостей про змінене цільове призначення земельної ділянки ще до затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Держгеокадастр у своєму листі звертає увагу на помилковість такої практики.

Земельним кодексом України встановлено, що зміна цільового призначення земельних ділянок державної або комунальної власності провадиться на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок уповноваженими на це органами. Тобто, у разі зміни цільового призначення земельної ділянки відомості про угіддя ділянки підлягають внесенню до ДЗК на підставі затвердженого відповідного проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Разом з тим, у листі наголошено, що відмова у внесенні до ДЗК інформації про вид угідь земельної ділянки на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки при зміні цільового призначення земельної ділянки буде суперечити правилам про зміну цільового призначення земельної ділянки, а також правилам про різні категорії земель, а також порушуватиме принципи обов’язковості внесення до Державного земельного кадастру відомостей про всі його об’єкти, об’єктивності, достовірності та повноти відомостей у Державному земельному кадастрі.