Мінагрополітики працює над відкриттям нових ринків для агровиробників

Мінагрополітики працює над відкриттям нових ринків для агровиробників
Фото: з відкритих джерел

Заступниця Міністра аграрної політики та продовольства України Людмила Шемелинець взяла участь у Другий міжнародній конференції «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South» («Глобальний Крим. Розуміння України через Південь»).

Під час виступу Людмила Шемелинець окреслила пріоритети роботи Мінагрополітики, акцентувавши увагу на вступі до Європейського Союзу, розвитку тваринництва, реформі системи зрошення, якісному переході України від аграрної моделі економіки до агроіндустріальної та підтримці агровиробників на прифронтових територіях.

«Виходячи з цих пріоритетів і напрямків розвитку і попри війну, український агросектор продовжує працювати і забезпечувати міжнародну продовольчу безпеку і постачає продукцію для 400 млн людей у світі  у понад 120 країн», – наголосила заступниця Міністра.

Заступниця Міністра зазначила, що для реалізації цієї задачі для України важливий вихід української агропродукції, крім європейского, на нові ринки. І Україна почасти на них вже вийшла або планує вийти найближчим часом.

«В рамках ініціативи Президента України Володимира Зеленського «Grain from Ukraine», було відправлено судна з аграрною продукцією (пшениця, кукурудза, борошно, олія) до Сомалі, Ефіопії, Кенії, Ємену, Нігерії, Судану, Палестини, Малаві, Мозамбіку, Джибуті, Мавританії, Демократичної Республіки Конго. Ці країни високо оцінили якість українських продуктів і таким чином ми вже маємо пул потенційних покупців, з якими потрібно розвивати стосунки і налагоджувати дистрибуцію», – зазначила Людмила Шемелинець.

Крім того, за її словами, серед потенційних країн, куди Україна може постачати продовольство, країни Латинської Америки та Карибського басейну: Болівія, Гондурас, Еквадор, Гватемала, Колумбія, Тринідад і Тобаго, Ямайка та Беліз; Близький Схід та Африка – Ліван, Союз Коморських островів, Республіка Чад, Республіка Гана. 

Людмила Шемелинець також повідомила, що прогноз врожаю зернових і олійних культур в Україні цього року – 75 млн тонн і цього достатньо для забезпечення внутрішньої та міжнародної продовольчої безпеки. «Сьогодні ми маємо хорошу динаміку експорту. Фактично навіть під час широкомасштабної війни Україна не втратила у вартісному показнику. В середньому щороку валютна виручка від агроекспорту складає 22 млрд доларів. Нашу продукцію чекають і в Південно-Східній Азії, і країнах Африки, тому диверсифікувати канали поставок нашого продукту – це зобов’язання і пріоритет Мінагрополітики», – додала вона.

Довідково: Друга міжнародна конференція «Crimea Global. Understanding Ukraine through the South» пройшла в Києві 21-22 листопада 2024 року.  Її ініціатори – Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Офіс Кримської платформи, співорганізатори – Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA, Український ПЕН. Серед понад 100 учасників заходу – експерти, урядовці, посли та представники країн Африки, Азії й Латинської Америки.

Перегляди: 25
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-praczyuye-nad-vidkryttyam-novyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    4 Грудня

    464,8 млн гривень грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць

    Преміум-бренд створив активовану воду, що посилює смак їжі у 10 разів

    Данський пивоварний гігант Carlsberg зміг продати свої активи і остаточно йде з рф

    Фермери Харківщини зможуть отримати допомогу в очищенні сільськогосподарських земель

    Організація водокористувачів із Черкащини має перші успішні результати реалізації меліоративної реформи

    Віталій Коваль: Для України та Польщі важлива співпраця в агросекторі

    Українські агрокомпанії входять до п’ятірки найпрогресивніших і найтехнологічніших у Європі

    Підприємство на Житомирщині незаконно отримало понад 3,5 млн грн від ЄС на будівництво сироварні

    Українці стали менше купувати молочних продуктів через високі ціни

    Низький попит на пшеничне борошно в Україні стримує подорожчання пшениці

    БІЛЬШЕ НОВИН