Мінагрополітики залучає міжнародну підтримку для вирішення потреб агровиробників

Мінагрополітики залучає міжнародну підтримку для вирішення потреб агровиробників
Фото: з відкритих джерел

Серед ключових потреб агровиробників в умовах воєнного стану – забезпечення генераторами, насіннєвим матеріалом, доступ до фінансування та безперебійний експорт.  Зокрема, за оцінкою Мінагрополітики, якщо буде міжнародна підтримка насіннєвим матеріалом, загальні площі посівів в Україні під час весняних польових робіт можуть збільшитися на 30%.

Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич під час круглого столу «Нагальні потреби українського агросектору для стійкості та відновлення», організованого за підтримки Європейського Союзу та Світового банку.

«Ми провели опитування серед  аграріїв щодо потреби в насінні. Фактично всі аграрії відповіли, що вони готові сіятися. І, якщо буде міжнародна підтримка насіннєвим матеріалом, загальні площі посівів можуть збільшитися на 30%. Тому ми попросили наших партнерів про допомогу. І вже є перші позитивні відгуки, зокрема від  ФАО», — зазначив Маркіян Дмитрасевич.

Крім того, за його словами, Мінагрополітики звернулося до всіх країн-партнерів України про допомогу в закупівлі генераторів для агросектору. Потреба в них становить 1125 одиниць. Наразі отримано підтвердження від Німеччини про надання 25 генераторів. Паралельно міністерство веде переговори з Японська агенція з міжнародного співробітництва (JICA), з ФАО. «Наслідки блекауту відчули всі. В агросфері найбільше  страждають тваринництво та переробка. Працюємо над тим, щоб покрити хоча б частину з потреби в 1125 генераторів», –  підкреслив заступник міністра.

Стосовно надання  фінансування аграріям, зокрема забезпечення їх додатковими кредитними можливостями, то частково цю проблему має розв’язати Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. «Ми сподіваємось, що за підтримки ЄС і Світового банку наступного року Фонд в Україні запрацює. Це створить нові перспективи як для аграріїв, так і для банків», – вказав Маркіян Дмитрасевич.  

Він також додав, що Мінагрополітики продовжує працювати над розвитком стабільного експорту агропродукції. Так, ЄС уже погодив виділення 950 млн євро на підтримку логістичних проектів у межах «Шляхів солідарності», з яких близько 250 млн – гранти від Єврокомісії, 700 млн – кошти, які ЄБРР, Світовий банк, ЄІБ готові вкласти в експортну інфраструктуру.

«Ми просили Єврокомісію підтримати декілька проектів. Це в першу чергу встановлення перевантажувальних терміналів. Друге – дотації для виробників або покупців рухомого складу європейського стандарту, аби збільшувати його кількість й активніше доставляти нашу агропродукцію до європейських портів», – зазначив заступник міністра.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minagropolityky-zaluchaye-mizhnarodnu-pidtrymku-dlya-vyrishennya-potreb-agrovyrobnykiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати