Мінекономіки планує за 10 років повернути до використання 80% забруднених та замінованих земель

Мінекономіки планує за 10 років повернути до використання 80% забруднених та замінованих земель
Фото: з відкритих джерел

Міністерство економіки планує за 10 років відновити виробництво на 80% потенційно замінованих та забруднених вибухонебезпечними предметами земель.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко сказала під час виступу на Конференції з питань відновлення України, яка проходить у Лондоні.

“Наша мета – повернути до використання 80% потенційно забруднених (вибухонебезпечними предметами – ред.) земель упродовж наступних 10 років. Звісно, це дуже амбітна ціль”, – розповіла вона.

Свириденко зазначила, що держава має зосередитися на розмінуванні критичної інфраструктури та домашніх господарств, а приватний бізнес може розміновувати ліси, водні об’єкти та сільськогосподарські землі. За її словами, для цього в Україні має бути створений повноцінний ринок для приватних операторів розмінування.

Вона додала, що в уряді розглядають декілька шляхів залучення фінансування для розмінування сільськогосподарських земель. Зокрема, це може бути випуск “зелених” або сільськогосподарських облігацій, залучення коштів від іноземних фондів або використання забруднених земель для вирощування технічних (біонергетичних) культур.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minekonomiky-planuye-za-10-rokiv-povernuty-do-vykorystannya-80-zabrudnenyh-ta-zaminovanyh-zemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати