Мінімальна експортна ціна та ліміти: результати робочої наради Мінагрополітики по законопроекту 8166-д

Мінімальна експортна ціна та ліміти: результати робочої наради Мінагрополітики по законопроекту 8166-д
Фото: Luka Koprivica - [email protected]

Радник міністра аграрної політики та продовольства України Михайло Соколов провів робочу нараду, ініційовану представниками «Європейської Бізнес Асоціації» та «Американської торговельної палати в Україні».

Обговорили деякі положення законопроекту № 8166-д «Про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо запровадження спеціальних експортних процедур», які викликають стурбованість у представників бізнесу.

Дискусійними стали питання встановлення механізму мінімальної експортної ціни на агропродукцію, коригування податкової накладної після завершення експорту, а також недостатності розміру ліміту, на який можна здійснювати експорт без забезпечення повернення валютної виручки.

За результатами обговорення Михайло Соколов запропонував представникам бізнесу сформулювати пропозиції щодо покращення відповідних положень законопроекту.

«Потрібно, щоб ринок сформував своє бачення щодо механізму формування мінімальних цін, якій буде ефективно працювати та не дозволить експортувати за заниженими цінами», – зазначив радник Міністра.

Також була досягнута домовленість про формування робочої групи за участю представників асоціацій для відпрацювання зазначених питань.

Законопроект № 8166-д називають компромісним документом, в якому враховані ключові пропозиції аграрних асоціацій. Він, як і базовий (8166), спрямований на забезпечення повернення валютної виручки та регулювання платіжного балансу України під час експорту окремих сільськогосподарських товарів шляхом запровадження режиму експортного забезпечення.

Також документ дає право легальному агробізнесу здійснювати експорт без будь-якого додаткового регулювання в межах встановленого ліміту.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minimalna-eksportna-czina-ta-limity-rezultaty-robochoyi-narady-minagropolityky-po-zakonoproektu-8166-d
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати