Міністр агрополітики Лещенко подав у відставку

Міністр агрополітики Лещенко подав у відставку
Фото: з відкритих джерел

Міністр аграрної політики Роман Лещенко подав заяву про власну відставку.

Про це повідомили низка ЗМІ, сам Лещенко підтвердив Економічній правді цю інформацію.

Інформації про причини відставки поки що немає. За даними ЕП, про це він оголосив вчора ввечері співробітникам.

Після голосування у Верховній Раді за відставку обов’язки міністра покладуть на його першого заступника Тараса Висоцького.

Найбільш ймовірною кандидатурою на його місце, за словами співрозмовників ЕП в парламенті, буде народний депутат, голова аграрного комітету Микола Сольський.

Лещенко обіймає посаду міністра агрополітики з грудня 2020 року. Відомство було ліквідовано Кабміном Олексія Гончарука у 2019 році та відновлено урядом Дениса Шмигаля.

Зазначимо, Володимир Зеленський був вкрай незадоволений тим, що Лещенко провалив проєкт зі створенню системи зрошення в Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Міністра планували звільнити ще до початку війни.

Нагадаємо, 18 листопада 2021 року МВС заявило, що запобігло замовному вбивству міністра Романа Лещенко. За словами глави МВС Дениса Монастирського, міністра замовив його колишній бізнес-партнер із США. Конфлікт із ним виник у 2018 році, ще до того, як він зайняв міністерське крісло.

Людина, яку назвали замовником вбивства Лещенка – громадянин США Курт Джейкоб Ґросанс.

Це американський фермер, який приїхав до України у 2017 році. У 2017-2018 роках Роман Лещенко очолював фірми, які заснував американець – “Дакота Агро Інвестментс” та “Гросанс”.

Але у 2018 році американець подав на майбутнього міністра до суду, звинувативши його у тому, що той привласнив його гроші та переказав їх на рахунки своєї фірми “Прогрес”. Ґросанс вимагав із Лещенка 27 мільйонів гривень – тобто приблизно мільйон доларів. Американець заявив, що Лещенко вивів із його підприємства велику суму грошей, з яких пізніше зробив внесок у виборчу кампанію Зеленського і став його соратником.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ministr-agropolityky-leshhenko-podav-u-vidstavku
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
3