Міністр агрополітики закликав українців інвестувати в землю

Міністр агрополітики закликав українців інвестувати в землю
Фото: з відкритих джерел

 Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко взяв участь у Першій міжнародній конференції з аграрного права, яку організувала Асоціація правників України разом із Секцією аграрного права Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association).

Міністр закликав українців інвестувати в землю, адже земля – це ресурс, який завжди формуватиме додаткову вартість. «Незалежно від того, що буде відбуватися у світі: коронавірус, світові економічні кризи – що завгодно, той, хто перший інвестує і придбає землю, в будь-якому разі буде у виграші», – підкреслив Роман Лещенко.

 Пояснюючи, які переваги дає ринок сільськогосподарських земель, він провів аналогію з ринком нерухомості

 «У вас є $ 150 тис., які ви хочете кудись інвестувати. Зараз, як правило, перше, що обирають українці, – ринок нерухомості. Сьогодні за ці кошти ви можете придбати в кращому випадку двокімнатну квартиру в столиці, зробити в ній ще за $ 50 тис. ремонт – у  результаті отримувати в рік максимум $ 12 тис. доходу від здачі в оренду, і це без амортизаційних витрат. Тепер проведемо паралель із ринком землі. $ 150 тис. – це 100 га землі, де ви можете в рік виростити, приміром, 380 тонн пшениці, продати з розрахунку $ 270/1 тонну. І в результаті отримати дохід у розмірі $ 100 тис. Це – можливості сучасного українського фермера», – пояснив Роман Лещенко.

Тому, за його словами, для ефективного розвитку вітчизняного агросектору на сьогодні дуже важлива підтримка та розвиток малого і середнього сільськогосподарського товаровиробника, формування доданої вартості на кожному етапі виробництва сільськогосподарської продукції, максимальна цифровізація всіх процесів, залучення максимальної кількості агротехнічних  рішень. І це те, на чому сьогодні сфокусована державна політика. Плюс – мінімізація впливу чиновників на всі процеси, що відбуваються в агросекторі.

«Країна, яка має амбіцію стати повноцінною ринковою економікою, повинна мати ринок землі, ринок праці та ринок капіталів. Реформа ринку землі є стратегічною для країни, оскільки агросектор залишається номером один із точки зору формування доданої вартості і забезпечення сталого розвитку держави. Агросектор сьогодні – це  20% валового внутрішнього продукту країни і 50 % валютної виручки», – наголосив Міністр.

Довідково: Перша міжнародна конференція з аграрного права тривала два дні. Перший день відбувся в онлайн-форматі, де обговорювалися, зокрема, питання лібералізації ринку землі; кращі практики земельної реформи; впливу зміни клімату на сільське господарство та продовольчу безпеку, а також переваги сталого розвитку в сільському господарстві та його вплив на стале виробництво та транспорт; відповідальності за використання високотехнологічних виробів, регулювання ГМО в аграрному секторі та експорту продуктів харчування до ЄС.

Другий день конференції зібрав українських та міжнародних експертів вже в оффлайн-форматі. На ньому учасники зосередилися на питаннях участі українських та іноземних гравців у ринку с/г земель; юридичних складнощів із укладенням договорів відчуження с/г земель та юридичній та практична можливість придбання переважного права; підходів до обмежень та цін на землю; на проблемах антирейдерства тощо.

Участь у конференції взяли Представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України, Асоціації «Український Клуб Аграрного Бізнесу» (УКАБ), представники Програми USAID з аграрного і сільського розвитку, агропромислового холдингу «Астарта-Київ», Української зернової асоціації, Deutsche Bahn E.C.O. Group, UkraineInvest та інших.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ministr-agropolityky-zaklykav-ukrayincziv-investuvaty-v-zemlyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Квітня

  Ціни на пшеницю в Україні зростають на тлі скорочення пропозицій

  Українські аграрії безплатно можуть перевірити ґрунти після військових дій

  Ми втрачаємо ринок, на якому працювали багато років: польський бізнес просить фермерів розблокувати кордон з Україною

  Будівлю колишнього Інституту зернових культур продали у 16,5 тисяч разів дорожче від стартової ціни

  20 Квітня

  Світові ціни на какао оновили історичний рекорд

  Аграрії почали сіяти гречку: як проходить посівна в Україні

  Агротрейдер Viterra перед злиттям із Bunge купує елеватор в Україні

  Перші українські тепличні томати майже вдвічі дорожчі за турецькі: які ціни

  19 Квітня

  В Мінагрополітики обговорили питання поставок насіння української кукурудзи на європейські ринки

  Штучний інтелект відтворив справжній жир грудного молока

  БІЛЬШЕ НОВИН