Міністр Польщі вибачився через розсипане українське зерно на кордоні

Міністр Польщі вибачився через розсипане українське зерно на кордоні
Фото: з відкритих джерел

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський перепросив у України за інцидент з розсипаним зерном, який стався у неділю. Про це повідомляє agropolska.pl.

Секерський назвав висипання зерна «не зовсім адекватною формою протесту», але водночас додав, що до неї «часто вдаються фермери в різних країнах».

«Фермери не опанували свої емоції, але слід пам’ятати, що вони перебувають у дуже складній економічній ситуації. Напередодні весняно-польових робіт у них немає грошей на купівлю добрив та засобів захисту рослин. Важко не зрозуміти їх відчай», – йдеться у заяві польського міністра.

Секерський зазначив, що виступає за діалог і прямі переговори як найкращу форму вирішення складних проблем.

«Від імені польських фермерів я прошу вибачення за такий акт відчаю і прошу розуміння їхньої надзвичайно складної ситуації. Ми ведемо технічні переговори з українським Міністерством сільського господарства, під час яких хочемо визначити умови торгівлі, які б обмежили наплив товарів, що підривають стабільність агропродовольчих ринків», – йдеться в заяві міністра.

Водночас Секерський назвав «не зовсім стриманою» реакцію української влади. На думку міністра, «занадто різкою була форма заяв заступника міністра економіки, а раніше мера Львова, інші українські політики також були надто емоційними у своєму спілкуванні».

«Я розумію невдоволення української влади до труднощів з експортом сільськогосподарської продукції. Я також повністю усвідомлюю, що торгівля йде в обох напрямках, і ми також експортуємо в Україну», – додав він.

Міністр вважає, що «польські фермери допомагали Україні і хочуть допомагати й надалі».

«Однак вони хотіли б, щоб ця допомога йшла на користь українському бюджету, на користь фермерам, а не олігархам, які володіють величезними площами землі для вирощування зернових та інших видів сільськогосподарського виробництва. Саме вони в основному стоять за цим величезним імпортом, який підриває стабільність агропродовольчих ринків в Європі», – додав глава Міністерства сільського господарства Польщі.

Джерело: Главком

Перегляди: 71
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ministr-polshhi-vybachyvsya-cherez-rozsypane-ukrayinske-zerno-na-kordoni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати