Tempo950x100

Tempo300x100

Міністр сільського господарства Польщі проти продовження режиму торгових преференцій ЄС для України

Міністр сільського господарства Польщі проти продовження режиму торгових преференцій ЄС для України
Фото: з відкритих джерел

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський написав у листі до єврокомісара з питань торгівлі, що він “принципово проти” продовження безмитної торгівлі з Україною.

З листом польського міністра ознайомилась радіостанція RMF FM, повідомляє “Європейська правда”.

Брюссель зараз працює над регламентом, який продовжить лібералізацію торгівлі з Україною до червня 2025 року.

За словами Секерського, повна лібералізація торгівлі, запроваджена ЄС після початку війни, мала “протилежний ефект”.

Він підкреслює, що проблеми з надмірним імпортом стосуються не лише зернових, але й “цукру, м’яса птиці, яєць, м’яких фруктів (особливо замороженої малини) або яблучного концентрату”.

Міністр наводить приклад цукру, імпорт якого з України зріс у двадцять разів. На його думку, слід розпочати переговори з Україною “про поступову взаємну лібералізацію, що супроводжуватиметься поступовою адаптацією українського сільського господарства до стандартів і законодавства ЄС”.

Міністр виступив за вилучення цукру, м’яса птиці та яєць з-під дії правил вільної торгівлі ЄС та встановлення посилених захисних положень.

Водночас Секерський оголосив про повернення Польщі до переговорів у рамках Координаційної платформи ЄС за участю України, Євросоюзу та країн-сусідів України “з метою пошуку ефективних і прийнятних механізмів”.

Уряд “Права і справедливості” вийшов з цієї Платформи на знак протесту проти того, що Європейська комісія не продовжила ембарго ЄС на українське зерно. Секерський також висловив готовність зустрітися з єврокомісаром з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом.

Перегляди: 36
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ministr-silskogo-gospodarstva-polshhi-proty-prodovzhennya-rezhymu-torgovyh-preferenczij-yes-dlya-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати