Tempo950x100

Tempo300x100

Мінвідновлення розробило методику розрахунку розмірів ставок портових зборів

Мінвідновлення розробило методику розрахунку розмірів ставок портових зборів
Фото: з відкритих джерел

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України оприлюднило проєкт наказу «Про деякі питання портових зборів і визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 року № 316». Зокрема, у документі йдеться про удосконалення тарифної політики морських портів, впровадження єдиних засад формування і визначення ставок портових зборів. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію відомства.

Передбачається, що запровадження змін позитивно вплине на конкурентоспроможність вітчизняних морських портів на міжнародному ринку транспортних послуг.

Проєктом наказу затверджуються такі документи: методика розрахунку розмірів ставок портових зборів, які справляються у морських портах, і порядок справляння, обліку та використання коштів від портових зборів, крім використання коштів від адміністративного збору.

Реалізація наказу допоможе вирішити такі завдання:

  • визначити механізм розрахунку ставок портових зборів, що дасть можливість за рахунок коштів, отриманих від портових зборів, здійснювати утримання та розвиток морських портів, каналів, маяків та інших засобів навігаційного забезпечення на рівні, що відповідає національним інтересам і вимогам безпеки мореплавства, а також утримання та розвиток системи пошуку і рятування на морі;
  • знизити рівень питомих витрат портових зборів на одиницю вантажу в портах України до рівня закордонних портів;
  • врахувати найкращий світовий досвід, рекомендації закордонних експертів;
  • визначити економічне обґрунтування розрахунку ставок портових зборів для кожного збору та можливість їх подальшого корегування;
  • здійснити розрахунки ставок портових зборів під час проєктування будівництва нових морських портів (причалів, перевантажувальних терміналів) тощо.

Окрім того, пропонується переглядати розміри ставок портових зборів не рідше одного разу на три роки.

У зв’язку з реалізацією методики розрахунку розмірів ставок портових зборів, які справляються у морських портах, та затвердженням відповідно до неї нових ставок портових зборів пропонується визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 року № 316.

Зауваження і пропозиції щодо зазначеного проєкту необхідно направляти до відомства на поштову адресу: Берестейський просп., буд. 14, м. Київ, 01135 — або на електронну адресу [email protected]

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу від фізичних та юридичних осіб, а також їх об’єднань міністерство приймає упродовж місяця з дня оприлюднення.

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/minvidnovlennya-rozrobylo-metodyku-rozrahunku-rozmiriv-stavok-portovyh-zboriv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати