Міжнародна допомога буде спрямована також на підтримку українських аграріїв

Міжнародна допомога буде спрямована також на підтримку українських аграріїв
Фото: з відкритих джерел

Як допомогти українським аграріям вирішували у Парижі під час «Форму з економічної стійкості та реконструкції України». Про результати цього заходу розповів заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Він наголосив, що Форум пройшов ефективно, на високому рівні. Зазначив, що країни ЄС готові надати Україні 1,5 млрд євро допомоги.

Денис Башлик розповів, що за його участі було проведено низку двосторонніх зустрічей з Міністерством сільського господарства Франції та французьким бізнесом, під час яких обговорили нагальні проблеми аграрного сектору України.

«По-перше, це забезпечення генераторами, по-друге, − насіннєвим матеріалом, по-третє, − обіговими коштами для проведення весняної посівної кампанії. Попередньо було домовлено про те, що Французька республіка допомагатиме за усіма цими напрямами. Найближчим часом буде обговорено технічні деталі та тайм лайн цієї допомоги», − сказав Денис Башлик.

Заступник міністра пояснив як відбуватиметься розподіл допомоги між аграріями.

«У нас є вже успішний досвід розподілення допомоги між аграріями у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО). Зокрема йдеться про роздачу тимчасових засобів зберігання зерна, яка здійснювалася через Державний аграрний реєстр. Процес був максимально прозорим. Думаю, що під час розподілу генераторів і насіннєвого матеріалу, ми підемо таким самим шляхом. Франція надала вже 100 генераторів, але потрібно розуміти, що пріоритетними будуть спочатку стратегічні об’єкти. Зі свого боку ми проводили опитування серед фермерів, загальний запит по генераторах складає понад 1000 шт., і ми намагатимемося вжити всіх заходів, щоб надати їм необхідну допомогу», − додав заступник міністра.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/mizhnarodna-dopomoga-bude-spryamovana-takozh-na-pidtrymku-ukrayinskyh-agrariyiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати