Міжнародна спільнота відіграє важливу роль для безпеки українського експорту
Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) Денис Марчук під час виступу на каналі Freedom висловив свою думку щодо міжнародної ситуації, що склалася навколо українського аграрного експорту та світової продовольчої безпеки.
«Туреччина завжди буде відігравати важливу роль, оскільки Босфор є головним коридором, через який проходять кораблі з українським експортом. Турецька позиція у торговельних відносинах має велике значення для нашої країни. Хоча впливати на дії Путіна складно, співпраця з Туреччиною допомагає Україні зберігати можливості для експорту. А спільні зусилля України, Туреччини, Румунії та Болгарії щодо розмінування дозволяють забезпечити безпеку суден, які заходять і виходять з українських портів», — зазначив Денис Марчук.
Російські атаки на портову інфраструктуру продовжують створювати серйозні загрози для українського експорту.
«Росія розуміє, що економіка України значною мірою залежить від експорту аграрної продукції, і тому продовжує удари по нашій інфраструктурі. За рік роботи зернового коридору збитки українських портів склали понад 1,5 мільярда доларів», — сказав заступник голови ВАР.
Експерт також нагадав про проблему конкуренції з боку Росії на міжнародних ринках: «Поки Росія продовжує блокувати наші судна та завдавати ударів по інфраструктурі, вона одночасно намагається зайняти наші ринки в Африці, Азії та на Близькому Сході, демпінгуючи та пропонуючи агропродукцію, часто викрадену з окупованих територій України».
Питання продовольчої безпеки світу сьогодні залишається в центрі уваги міжнародної спільноти, а інтерес до української агропродукції буде зростати і надалі.
«Продовольча безпека — ключове питання для багатьох країн, і це було підтверджено на нещодавньому саміті в Швейцарії. Візит представника Індії до України — перший за часи незалежності — свідчить про важливість співпраці у цій сфері та зростаючий інтерес до української продукції», — підкреслив Денис Марчук.
Окрім того, він відзначив зростаючу роль Японії у підтримці України.
«Японія, яка імпортує близько 80% продуктів харчування, розуміє стратегічне значення співпраці з Україною. Їхня активна участь у процесах розмінування та інших проєктах демонструє важливість нашого партнерства», — зауважив заступник голови ВАР.
Денис Марчук наголосив на важливості подальшої міжнародної підтримки для захисту українського експорту: «Ми повинні продовжувати вдосконалювати систему протиповітряної оборони, щоб вчасно сіяти та збирати врожай, забезпечити безпеку портової інфраструктури, яка є ключовою для українського експорту. Україна має залишатися в центрі політичного та економічного життя світової спільноти, що дає нам можливість донести правду про агресію Росії та зміцнити безпеку нашого експорту”.