Міжсезоння на ринку сої: експорт слабкий, переробники підвищують ціни

Міжсезоння на ринку сої: експорт слабкий, переробники підвищують ціни
Фото: з відкритих джерел

Український ринок сої на початок червня демонструє змішані тенденції. За останніми даними, на 3 червня експорт сої з України склав лише 1500 тонн. Цей показник значно нижчий за очікування експертів, що вказує на слабку активність на експортних ринках. Проте, на складах залишається значний запас – від 700 до 800 тисяч тонн.

Про це йшлося під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.

“Ринок сої зараз перебуває в міжсезонному періоді, коли активність значно знижується. Основну ліквідність в цей час забезпечують переробники, які зберігають високий рівень попиту на сировину. Середня закупівельна ціна від переробників вже перевищує 19 тисяч гривень за тонну, і можна очікувати подальше зростання цін. Експорт сої, за прогнозами, залишатиметься слабким і в наступні місяці. Більшість угод здійснюється за готівку. Це також впливає на обсяги поставок за кордон. На біржовому ринку сої, ймовірно, ми бачимо злам тенденції вниз і спроби зростання”, – відзначають у ПУСК.

Попри загальну слабкість експорту, існують позитивні сигнали з ринку Польщі.

 “Польські компанії проявляють значний інтерес до української сої. На кордоні з Польщею ціна на сою становить 410-415 доларів за тонну. В портах умовні ціни на базисі СРТ близько $435-440”, – додають у ПУСК.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/mizhsezonnya-na-rynku-soyi-eksport-slabkyj-pererobnyky-pidvyshhuyut-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати