Tempo950x100

Tempo300x100

Молдавські фермери вимагають у влади термінового обмеження імпорту зерна з України

Молдавські фермери вимагають у влади термінового обмеження імпорту зерна з України
Фото: з відкритих джерел

Фермери в Молдові вимагають, щоб уряд негайно впровадив “стабільний та стійкий” механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур з України.

Про це йдеться у заяві асоціації “Сила фермерів” (Forța Fermierilor), повідомляє видання Newsmaker.

Представники асоціації зауважили, що 4 жовтня 2023 року влада країни ввела ліцензування імпорту зернових та олійних культур на період дії надзвичайного стану, проте з 1 січня 2024 року цей режим планують скасувати. Через це фермери висунули вимогу, щоб влада негайно впровадила стабільний та надійний механізм обмеження імпорту зернових та олійних культур з України, аналогічний тому, який застосовують у Румунії та Болгарії.

“Ми знаємо, що компанія Trans Oil має намір імпортувати з України близько 300 тис. тонн соняшнику. Це знову торкнеться інтересів місцевих фермерів. Звертаємо увагу, що відсутність обмежень на імпорт не лише розбалансує внутрішній ринок, а й поставить під загрозу експорт пшениці, кукурудзи та соняшнику до Румунії, яка неодноразово попереджала нашу країну про небезпеку реекспорту зернових та олійних культур із України. А блокування експорту до Румунії стало б остаточною катастрофою для молдавських фермерів”, – йдеться у заяві асоціації “Сила фермерів”.

В уряді Молдови наразі ніяк не відреагували на вимогу фермерів.

Перегляди: 333
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/moldavski-fermery-vymagayut-u-vlady-terminovogo-obmezhennya-importu-zerna-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати