Мовчать і платять: ціни на продукти в росії ростуть як на дріжджах

Мовчать і платять: ціни на продукти в росії ростуть як на дріжджах
Фото: з відкритих джерел

Ціни на продукти в рф ростуть останні три роки. Річна інфляція в жовтні становила 8,5%, що вдвічі вище за цільовий показник центробанку в 4%.

Видання CNBC пише, що через стрибок інфляції банк минулого місяця підвищив відсоткові ставки до найвищого рівня за останні 20 років – 21%. Зазначається, що в грудні очікується нове підвищення.

Ціни на молочні продукти, соняшникову олію та овочі продовжують рости, оскільки попит випереджає пропозицію. Лише картопля подорожчала на 74% з грудня 2023 року.

“Продуктова інфляція зараз є найбільшим драйвером інфляції як такої. Поки що стратегія більшості росіян полягає в тому, щоб знизити рівень споживання, вибрати товари нижчої якості. Відкладати будь-які довгострокові покупки. Однак цей стрес розподіляється нерівномірно. москва поки що майже не відчуває проблем. Найбільше постраждали жителі невеликих міст і сільської місцевості”, – Антон Барбашин, російський політолог.

Зазначається, що вартість продуктів зростає внаслідок дефіциту поставок і робочої сили, санкцій і збільшення виробничих витрат. Усе це супроводжувало перехід росії до військової економіки, коли масово збільшилися держвидатки на оборону, а виробництво військової техніки стало пріоритетним.

Багато росіян пов’язують війну проти України з інфляцією, але вони не критикують вторгнення рф в іншу країну, тому що за “дискредитацію” армії можна отримати штраф або навіть опинитися у в’язниці.

Незважаючи на те, що кремль знімає відповідальність за зростання цін із себе і з війни, влада прагне переконати громадян у тому, що вона вживає заходів у зв’язку з нестачею продуктів.

Дефіцит яєць – і зростання цін на понад 40% – спонукав уряд скасувати мита на імпорт, а також і закуповувати яйця в “дружніх” країнах – Білорусі, Азербайджані та Туреччині. У жовтні влада заявила, що стежитиме за цінами на вершкове масло і підтримає “системне збільшення виробництва”.

Барбашин зазначив, що завдяки пропагандистській машині в росії мало ознак масового невдоволення урядом або президентом у зв’язку з інфляцією. За його словами, поки що пропаганда стримує масове невдоволення, і деякі росіяни просто думають, що “це війна, а війна коштує дорого”.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 11
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/movchat-platyat-cziny-produkty-rosiyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати