МОЗ схвалило необхідність прийняття закону про фортифікацію борошна фолієвою кислотою

МОЗ схвалило необхідність прийняття закону про фортифікацію борошна фолієвою кислотою
Фото: з відкритих джерел

Про це на своїй сторінці у мережі «Фейсбук» написала лікарка ендокринологиня вищої кваліфікаційної категорії , к.мед.н.Ольга Олексик.

«Міністерство охорони здоров’я України схвалило мою ініціативу щодо необхідності прийняття закону України про фортифікацію борошна фолієвою кислотою в Україні. 
Нагадаю фортифікація – це збагачення пшеничного та кукурудзяного борошна фолієвою кислотою, який впливає на кровотворення, стимулює утворення еритроцитів та лейкоцитів, знижує вміст холестерину у крові. Нині в світі близько 80 країн проводять фортифікацію борошна”, – написала Ольга Олексик. 

Як стверджують фахівці, такий метод профілактики здатний істотно зменшити кількість дітей, що з’являються на світ із вродженими вадами нервової трубки.

Загалом, в країнах, які запровадили такий метод профілактики, малюкова смертність становить 3,4 випадки на тисячу народжуваностей. В Україні цей показник становить 7,5 випадків на тисячу. 

Найцікавіше, що українські виробники вже застосовують фортифікацію борошна для продажу на експорт, тобто введення закону практично ніяк не відіб’ється на його ціні. 

Наразі у Верховній Раді вже зареєстрований законопроект «Про фортифікацію борошна», який не підтримують українські борошномели.

Джерело: prozahid.com

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/moz-shvalylo-neobhidnist-pryynyattya-zakonu-pro-fortyfikaciyu-boroshna-foliyevoyu-kyslotoyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати