178171

На Чернігівщині в’язень продавав неіснуючу сільгосптехніку

Правоохоронці Чернігівщини оголосили підозру в Інтернет-шахрайстві в’язню колонії. Фігурант на платформі оголошень продавав неіснуючу сільськогосподарську техніку, за яку вимагав передплату. 

Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.

«Встановлено, що 30-річний місцевий житель на платформі оголошень ошукав сімох громадян. Фігурант, відбуваючи у колонії покарання за вчинення майнових злочинів, продавав неіснуючу сільськогосподарську техніку. Головною умовою купівлі була передплата, однак після отримання грошей — зловмисник блокував покупців та не виконував взятих на себе зобов’язань», — йдеться в повідомленні.

Так, загальна сума збитків, завданих потерпілим, становить майже 150 тис. грн. Працівники поліції провели обшук за місцем відбування покарання зловмисником та вилучили мобільний телефон, який використовувався у протиправній діяльності.

«Фігуранту оголошено про підозру у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Йому загрожує до п'яти років позбавлення волі. Досудове розслідування триває», — зауважили правоохоронці.

Джерело: Agravery.com

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Скільки коштувала свинина на свята?

Про це повідомляє аналітичний відділ Асоціації «Свинарі України» за результатами моніторингу цін на свинину в національних торгових мережах.

Так, в останній тиждень року роздрібні ціни на охолоджену свинину були на 3-8 грн/кг нижчими, ніж торік, що відповідає відхиленню в 1,3-6,3% залежно від частини (переважно в межах 3% для більшості елементів). При цьому преміум сегменти — стейк — навпаки, зросли в ціні: на 3,7% порівняно з 2019-им. Ключовим чинником здешевлення стали істотно нижчі ціни закупівлі свиней забійних кондицій: у кінці 2020-го живець закуповували в середньому по 39,8 грн/кг проти 44,5  грн/кг роком раніше (просідання на 10,6%). Отож наведені дані доводять, що рівень зниження ціни для кінцевого споживача не в повній мірі відображає падіння ціни на ринку живця.

«Загалом, у 2020-му зв’язок між цінами закупівлі товарних свиней та цінниками на полицях супермаркетів послабився: коефіцієнт кореляції цих показників опустився до 0,5 одиниць проти 0,8 за підсумками 2017-2019 рр. Це значить, що ціна на кінцеву продукцію формується з незначною прив’язкою до ціни на реалізоване на забій поголів’я. У той час, як свинарі впродовж 4 кварталу 2020-го працювали у збиток через падіння ціни живець, споживач майже не відчув зміни в сторону здешевлення продукції», — коментують аналітики галузевої Асоціації.

381_0.png

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

На угорсько-українському кордоні будують найбільший в Європі залізничний термінал

Неподалік угорсько-українського кордону у місті Фенешлітке (Угорщина) розпочалося будівництво найбільшого у Європі інтермодального залізничного комбінованого термінала East-West Gate (EWG). Про це повідомляє угорське інформагентство Pressinform.

«Будівництво найбільшого та найсучаснішого залізничного інтермодального комбінованого термінала розпочато біля воріт Європейського Союзу у Фенешлітке (Угорщина), недалеко від угорсько-українського кордону», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що EWG стане першим наземним інтермодальним комбінованим терміналом на європейському континенті, який буде побудований на «зелених» технологіях та матиме власну мережу 5G. Теоретична потужність терміналу, який будується на території у 125 гектарів, становить 1 мільйон TEU на рік.

Очікується, що EWG може зіграти ключову роль у доставленні товарів між Азією та Європою альтернативним шляхом, забезпечуючи швидші та більші за обсягом постачання, ніж раніше.

Оснащений найсучаснішими технологіями, інтермодальний термінал EWG, бувши західним шлюзом Нового Шовкового шляху, пропонуватиме альтернативний маршрут вантажних перевезень з Азії до Австрії, Швейцарії, Італії, Словенії, Хорватії та Німеччини, який буде швидший, ніж нинішні сухопутні та морські шляхи», — йдеться у повідомленні.

Тестову експлуатацію об'єкта планується розпочати у січні 2022 року, а остаточна здача має відбутися у першому кварталі 2022 року. Інвестиції у розмірі 61 млн євро фінансуються повністю з приватних джерел

Джерело: agropolit.com

В Україні у 6 разів збільшилися штрафи за забруднення земель

12 січня набрав чинності наказ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України «Про затвердження Змін до Методики визначення розмірів шкоди, зумовленої забрудненням і засміченням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства».

Про це повідомляється на сайті Держекоінспекції.

“Завдяки оновленню документа сума відшкодування, яка розраховується Держекоінспекцією за особливо сильний і сильний рівні забруднення, збільшиться в 4-6 рази, а за середній – у 2-3 рази. Простіше кажучи, порушники, які зливають хімічні речовини в грунт, заплатять за своє зловживання більше”, – цитує прес-служба главу Держекоінспекції Андрія Мальованого.

За інформацією голови ДЕІ, протягом 11 місяців минулого року Держекоінспекція нарахувала більш ніж півмільярда гривень збитків за шкоду, заподіяну земельним ресурсам. Кошти, що стягуються з порушників, надходять до держбюджету для відновлення пошкоджених земель.

Ваш вибір 'Подобається'.

Український виробник цукерок АВК випустив рослинне м’ясо

Кондитерська компанія АВК почала виробляти м’ясо з рослинної сировини. Про це повідомив власник компанії Володимир Авраменко, пише Хмарочос.

«Dreameat – перше рослинне м’ясо на ринку без вмісту метилцелюлози. Простими словами – без паперу», – запевняє він.

В одній котлеті, за його словами, міститься 21 грам білку. Також це продукт, збагачений клітковиною, із вмістом заліза й фосфору, без антибіотиків, холестерину, штучних ароматизаторів, барвників і консервантів.

 

Через пандемію попит на вино зменшився вдвічі

Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів голова асоціації «Укрсадвинпром» Володимир Печко.

«Спочатку тенденція була більш-менш позитивна, адже люди почали більше часу проводити вдома. Але зараз споживачі значно збідніли. Вони витрачають менше не тільки на вино, а й на інші продукти», — говорить експерт.

Він пояснює, що українці почали значно менше заробляти коштів. Як наслідок – менше споживати тих же фруктів, вина тощо.

«Але ринок просів не тільки в Україні, а й в усьому світі. Попит на вино зменшився в 2 рази. Тому вплив пандемії можна розцінювати як негативний», — говорить Печко.

Також він звертає увагу, що карантинні обмеження принесли виноробним компаніям додаткові економічні втрати.

«Приміром, у виробників була проблематика з перевезенням людей під час весняних робіт чи збору винограду. Один автобус міг перевозити не більше 10-12 людей, хоча він вміщує 36. Це не тільки втрати часу, але і грошей», — пояснив голова асоціації «Укрсадвинпром».