На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель
Фото: з відкритих джерел

На Донеччині цьогоріч укладено 221 угоду щодо відчуження земельних ділянок сільгосппризначення, з них 187 договорів купівлі-продажу.

Про це Укрінформу повідомив директор департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин Донецької ОДА Артем Чаган.

За його словами, з відкриттям з 1 липня 2021 року ринку сільськогосподарських земель, в Донецькій області було укладено 1314 угод щодо відчуження земельних ділянок сільгосппризначення, з яких 1144 – договори купівлі-продажу.

«У 2022 році кількість угод знизилась до 525, з яких 469 – договори купівлі-продажу. У 2023 році спостерігалось зменшення кількості правочинів – 317 угод, з них 177 договорів купівлі-продажу. З початку 2024 року укладено 221 угоду, з них 187 договорів купівлі-продажу», – сказав Чаган.

Він зазначив, що активні бойові дії стримують ринок земель сільськогосподарського призначення на території Донецької області, але не зупинили його.

Директор департаменту нагадав, що функціонування Держземкадастру відновлено для територій можливих бойових дій та територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

«Слід сказати, що військові адміністрації, які утворені в громадах області, мають обмежені повноваження щодо розпорядження землями. Під час дії воєнного стану заборонена приватизація земель, і військові адміністрації можуть тільки передавати землю в оренду», – зауважив Чаган.

Тому для поповнення місцевих бюджетів громади проводять земельні торги з продажу права оренди на землю. Так, у 2023 році на торгах було здано в оренду 13 земельних ділянок сільгосппризначення площею 161 га та дві земельні ділянки водного фонду площею 39 га, загальний розмір річної орендної плати становить 938 тис. грн.

Загалом із початку 2024 року на торгах продано право оренди на 23 земельні ділянки сільгосппризначення площею 302 га та одну земельну ділянку водного фонду площею 22 га (загальний розмір річної орендної – 1,7 млн грн).

«Активізація земельних торгів пов’язана з тим, що за ініціативою облдержадміністрації внесено зміни в Земельний кодекс, завдяки чому військовим адміністраціям дозволено передавати землі сільськогосподарського призначення на строк від 7 років, а не на 1 рік, як було на початку війни», – пояснив посадовець.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-donechchyni-czogorich-uklaly-187-dogovoriv-kupivli-prodazhu-silgospzemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН