На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна

На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна
Фото: з відкритих джерел

Одеська обласна фітосанітарна лабораторія відкрила віддалене робоче місце №2.

Проєкт USAID «Економічна підтримка України» (Проєкт USAID) облаштував цю лабораторію необхідним обладнанням, придбав мікроскопи, лабораторні ваги, бактерицидний опромінювач, систему водопідготовки, набір гирь, лабораторну витяжну шафу та холодильник, а також витратні матеріали для проведення щоденних фітосанітарних експертиз: чашки Петрі, ножиці, пробірки, халати, наконечники.

У цій лабораторії щоденно працюватимуть два провідних фахівці відділу фітосанітарного аналізу та 1 фахівець у відділі приймання та реєстрації об’єктів регулювання та оформлення документів.

Наявність лабораторії дасть можливість скоротити терміни проведення фітосанітарної експертизи зерна, забезпечити безперебійну роботу аграрних підприємств та покращити логістику експорту українського зерна у південному регіоні.

«Після виходу росії із «зернової угоди», відвантаження зерна з портів Одеси в рамках безпеки зменшилося, натомість збільшилося відвантаження зернових з Південних портів (Ізмаїл та Рені). Так виникла необхідність у відкритті додаткового віддаленого робочого місця. Щоденно наша лабораторія в Одесі (основна) отримує 20-150 зразків для проведення фітосанітарної експертизи. Потужності цього місця розраховані на 20 щоденних експертиз. В основному, це зразки зерна (кукурудзи, пшениці, соняшника, ріпаку, сої), яке виробники везуть на експорт. Відкриття додаткового віддаленого місця допоможе нам пришвидшити проведення аналізів, адже доставка зразків з Ренійського порту до Одеси займає великий проміжок часу, що затримує судна в порту», – говорить в.о. директора Одеської обласної фітосанітарної лабораторії Катерина Абуселідзе.

Джерело: AgroTimes

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-dunayi-vidkryly-dodatkovu-laboratoriyu-dlya-analizu-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати