На Харківщині виростили урожай маракуї

На Харківщині виростили урожай маракуї
Фото: з відкритих джерел

Маракуйя на Харківщині порадувала врожаєм плодів цього року. Тропічна рослина виявилася стійкою до прохолодної погоди.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Сергій Авраменко, доктор сільськогосподарських наук Інституту рослинництва імені В. Я. Юр’єва НААН.

«Усі городні рослини на цей час вже померзли, субтропічний інжир теж скинув листя, а ось тропічна passiflora incarnata (маракуйя), як не дивно, продовжувала рости. Така особливість цього виду — низька морозостійкість на початку вегетації та висока — в кінці сезону. Упевнений, що ця малопоширена тропічна культура через … років буде вирощуватися на городах у багатьох українців», — написав фахівець.

Він додав, що цього року планував закласти найбільшу у східній частині України ділянку для дослідження технології вирощування рослини виду passiflora incarnata, плоди якої більше відомі як маракуйя.

Але через війну не вийшло, рідне село Сергія Авраменка на Барвінківщині опинилося в зоні бойових дій. Проте, щоб не втрачати сезон, колекцію саджанців він розділив на кілька частин і посадив на присадибних ділянках у своїх друзів у різних куточках Харківщини.

«Вчився маракуйю вирощувати не лише на своїх, а й на чужих помилках. Вже є певні позитивні результати й досвід для наступного року», — зазначив Сергій Авраменко.

Джерело: SuperAgronom.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-harkivshhyni-vyrostyly-urozhaj-marakuyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати