Tempo950x100

Tempo300x100

На Харківщині зафіксували АЧС у свійських свиней

На Харківщині зафіксували АЧС у свійських свиней
Фото: з відкритих джерел

Біля лісосмуги садового товариства «Першотравневе» Валківської міської територіальної громади Богодухівського району 30.12.2023 було виявлено 47 трупів свійських (домашніх) свиней. Згідно з результатами досліджень Регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини в Полтавській області в матеріалі від 5 голів свиней (віком 2-4 міс.) виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 31.12.2023 №003922 п.м./23).

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Рішенням №1/2024 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Харківській районній державній адміністрації від 02.01.2024 року запроваджено карантинні обмеження на населені пункти Харківського району:

  • визначено межі зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якої входять: с. Травневе, с. Спартаси Люботинської громади;
  • визначено межі зони спостереження (нагляду) радіусом 10 км від зовнішніх меж зони захисту, до якої входять населені пункти: с. Нестеренки, с. Манченки, с. Мищенки, с. Ударне, с. Санжари Люботинської  громади.

Затверджено План організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней.

Працівники Богодухівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області та Богодухівської районної державної лікарні ветеринарної медицини протягом 2-3 січня 2024 року провели облік усього свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту (садове дачне товариство «Першотравневе», села Буцьківка, Шлях, Свинарі, Золочівське Валківської громади) і попередили власників про заборону продажу, переміщення, вигульного (вільного) утримання та безконтрольного забою свиней. Фахівці обійшли 134 двори та 417 дачних ділянок, в яких свиней не виявили. З кожним господарем провели роз’яснювальну роботу, пояснили, які заходи необхідно вжити для профілактики АЧС та як діяти в разі підозри на виникнення захворювання, вручили 134 пам’ятки.

У зоні спостереження (смт Старий Мерчик, села Пасічне, Добропілля, Привокзальне, Газове, Новий Мерчик) 03.01.2024 року проведено облік усього наявного свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності. Роз’яснення, чим небезпечна африканська чума свиней, провели кожному господарю. Здійснили обхід 1786 дворів, виявили в них 101 свиню (відгодівля), вручили 1786 пам’яток.

Робота проводиться на виконання Рішення №1/2024 Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Богодухівській районній військовій адміністрації від 01.01.2024 року, згідно з Планом організаційних, ветеринарно-санітарних та господарських заходів щодо ліквідації вогнища африканської чуми свиней, на виконання п. 1.3. наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області «Про посилення заходів з профілактики африканської чуми свиней на території Харківської області» від 02.01.2024 №4 і триватиме надалі.

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-harkivshhyni-zafiksuvaly-achs-u-svijskyh-svynej
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати