174499

На Херсонщині прокуратура вимагає розірвання договору оренди меліоративної мережі вартістю понад 11 млн грн

Генічеською місцевою прокуратурою заявлено до суду позов про розірвання договору оренди з недобросовісним орендарем системи зрошення внутрішньогосподарської меліоративної мережі вартістю понад 11 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба відомства. 

Установлено, що у 2017 році сільською радою укладено вказаний договір з фермерським господарством. Однак упродовж тривалого часу орендар не сплачував плату за користування майном, унаслідок чого виникла заборгованість та ненадходження до бюджету місцевої громади коштів.

Реагуючи на зазначені порушення, прокуратура звернулась до суду з відповідним позовом.

Джерело: Мій Херсон
 

Європейці підсіли на українське рибне філе

У січні-травні 2020 року Україна відправила на експорт 1,1 тис. тонн рибного філе та іншого м’яса риб на суму $7 млн

Про це повідомили у Державній митній службі.

Трійка найбільших покупців українського рибного філе та іншого м’яса риб протягом п’яти місяців цього року представлена країнами Євросоюзу: Німеччина (40,7%), Данія (28,4%), Нідерланди (7,8%).

Імпорт рибного філе та м’яса риб в Україну в січні-травні цього року – на порядок вище –14,7 тис. тонн. А його вартість сягнула $29,6 млн.

Переважно продукцію купували в Норвегії (33,4%), Ісландії та В’єтнамі (по 17,5).

Джерело: AgroTimes

У Львівській області очікують на дефіцит зерносховищ

Господарства Львівської області під урожай-2020 збільшили площу сільськогосподарських культур до 705,5 тис. га (+8,4 тис. га до минулорічного показника). Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

При цьому площа сільськогосподарських культур до обмолоту в порівнянні з 2019 р. збільшилася на 11,3 тис. га (+2,4%) і становить 475,8 тис. га, в сільськогосподарських підприємствах – на 12,5 тис. га (+3,6%).

«Через суху весну врожайність ранніх ярих культур може бути дещо нижчою в порівнянні з минулим роком, однак збільшення посівних площ і погодні умови з високою температурою та рясними дощами сприятимуть покращенню врожайності пізніх культур. Але при тому аграріям необхідно звернути особливу увагу на вчасний обробіток посівів для захисту культур від хвороб, які особливо швидко розвиваються у теплих і вологостійких сприятливих умовах», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Юлія Шопська.

Окрім того, вона наголосила, що проблемним питанням і надалі залишається  зберігання зерна.

«Загальна  потужність зерносховищ в області - 907,7 тис. тонн, у т.ч. 757,5 тис. тонн на 28 елеваторах. При валовому виробництві зернових і олійних культур у сільськогосподарських підприємствах на рівні минулого року забезпеченість зберігання зернових становить лише 70%. Додаткова потреба потужностей у 500 тис. тонн. Для збирання пізніх культур необхідно звільняти елеватори. Тому важливо, щоб елеваторні підприємства разом із транспортними організаціями завчасно скоординували роботу з аграрними підприємствами», - розповіла Ю.Шопська.

Джерело: apk-inform.com

У сховищі "Судного дня" зберігається понад 2000 насіння з України

Свальбардське всесвітнє сховище насіння знаходиться на відстані 1125 км від Північного полюса, в місті Лонг’їр. Місце вибрано не випадково: тут відносно невелика ймовірність землетрусів, а клімат дозволяє без зайвих витрат підтримувати температуру -18 °C, необхідну для збереження насіння. Повідомляє The Epoch Times.

Тут зібрані зразки сільськогосподарських культур з усього світу, щоб у випадку нагальної необхідності можна було відновити їхні біологічні види.

Сховище «Судного дня» є своєрідною «страховкою» для інших банків під час непередбачених ситуацій, таких, як втрата їх фінансування, закриття, збої в роботі обладнання та ін. Кілька генетичних банків в Іраку й Афганістані через війну втратили зразки досить древнього насіння. ICARDA, банк насіння сільськогосподарських культур, адаптованих до посушливих умов, майже втратив свою колекцію, коли в Сирії спалахнула громадянська війна. На щастя, раніше він передав дублікати в сховище Свальбарда, тому зміг скористатися внеском і відновити зразки. Так що чекати глобальної катастрофи для визначення корисності подібних банків не доводиться.

У сейфі Шпіцбергена зберігається і 2633 зразки українського насіння, наданого харківським Національним центром генетичних ресурсів рослин України.

Джерело: greenpost.ua

Фінляндія для збору врожаю залучить близько 9 тисяч українців

Цього року Фінляндія планує залучити до збору врожаю близько дев'яти тисяч українських працівників. Про це повідомив представник Міграційної служби Фінляндії Туулі Хухтилайнен в коментарі "РИА Новости".

"Всього Фінляндія видала 8,7 тисячі дозволів на сезонну роботу в 2020 році, в основному громадянам України", - повідомили в міграційному відомстві Фінляндії.

У 2020 році на посадці і збір урожаю у Фінляндії будуть зайняті в основному українські заробітчани.

Жителі України для поїздки до Фінляндії на сільськогосподарські роботи можуть отримати спеціальну візу в дипломатичних представництвах цієї країни. Такий документ дає право перебувати в Фінляндії не більше 90 днів в півріччі. Якщо іноземець планує працювати більше цього часу, то в міграційному відомстві йому видають дозвіл на роботу.

Джерело: 112.ua

Через паводки на Західній Україні подорожчають овочі

Про це в коментарі ГолосUA повідомив економіст Олег Пендзин.

«Зараз ціни на овочі (зокрема, моркву, картоплю і капусту) падають. І так буде тривати десь до середини серпня. Проте, вся західна Україна зараз зайнята і картопляні поля під водою. Крім того, були проблеми з посадками в центральних і східних областях у зв'язку з карантином», - заявив економіст.

За його словами, з цієї причини буде дефіцит картоплі і, як наслідок, вона істотно подорожчає.

«В принципі це стосується і інших овочів через затоплення на Західній Україні», - зазначив Пендзин.