На Хмельнитчине фермер выращивает зелень и овощи с помощью ИТ-технологий

На Хмельнитчине фермер выращивает зелень и овощи с помощью ИТ-технологий

ІТ-технології у процесі вирощування зелені та овочів на Хмельниччині впроваджує фермер-айтішник Микола Мельник. Шість років тому він приїхав до рідного Кам’янця-Подільського з Києва і залишився розвивати свій регіон. Про це повідомляє Суспільне. Поділля.

Чоловік каже, що під час запровадження карантину подався у село Чорнокозинці. Тут він вирішив поєднати свої комп’ютерні знання з вирощуванням зелені та овочів.

«Ми захотіли зробити відео, як правильно висаджувати, як ростити, як заробляти, взагалі, на агрономії. Взагалі, був план простий: вкласти близько пів мільйона гривень і подивитися, чи щось з цього вийде. За останні 10 місяців ми сюди вклали майже вже 10 мільйонів і плануємо далі розширятися, тому що це цікаво, і я думаю, за цим майбутнє, коли ІТ разом з агрономією працюють у зв’язці», – розповідає Микола Мельник.

Чоловік каже, що намагається по максимуму зменшити використання ручної праці, натомість впроваджуючи технології з комп’ютеризації та роботизації. Перше, що зробили – комп’ютеризували власну котельню та першу теплицю. Наразі продовжують це робити в інших теплицях.

«Для того, щоб комп’ютер сам міг управляти температурою, вологістю, освітленням в одній теплиці, при тому, що у нас на кожному стелажі може мати різну температуру і вологість. Оскільки цього року ми виходимо вже у відкритий ґрунт, ми почали робити зразу дрони для оприскування і машини, які висівають в касети. В нас є ідея розробити такого тракторця, який буде їздити по стелажах і засівати розсаду», – розповідає фермер.

У першій, пробній, теплиці вирощують зелень: кріп, петрушку, салат, зелену цибулю, руколу, а також розсаду огірків та помідорів. Використовують і торф’яну суміш у мішках https://klioma.com.ua/torfosmesy/torf-v-meshkah/, і метод гідропоніки. Микола каже, застосовують власні ІТ-розробки для покращення процесу.

У першій, пробній, теплиці вирощують зелень: кріп, петрушку, салат, зелену цибулю, руколу

«Потрібно часто змішувати добрива, і це робити максимально точно, тому ми розробили свій змішувач, і скоро почнемо його продавати іншим тепличникам чи аграріям на полях, тому що похибка наша складає менш як 1 відсоток, що є навіть краще, ніж в світових аналогів», – коментує Микола Мельник.

У великих теплицях, побудованих за голландським типом, вирощують огірки. За попередніми підрахунками, очікують на урожай 13 кілограмів з квадратного метра, розповідає директорка тепличного комплексу Каріна Чавалах. Каже, увесь мікроклімат контролюється датчиками. Насіння купують голландське.

У подальших планах господарників – розширити площі вирощування овочів у теплицях та на відкритому ґрунті до ста гектарів, застосовуючи і вдосконалюючи власні комп’ютерні розробки, якими, каже Микола Мельник, зацікавилися поляки. А ще він має заповітну мрію.

«Така мрія, щоб там через 5 років люди сюди приїжджали і бачили це все, що дрони ходять по селу і збирають там урожай, сіють і так далі. Тобто, щоб це була, не кремнієва долина, а саме аграрна така долина того, що в Україні ще ніхто такого не бачив. Я радий, що я сюди приїхав, і, взагалі, радий, що почав агрономією займатися. Хоч ми нічого не заробили ще, та знаю, що перспективи тут дуже великі», – ділиться Микола Мельник.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-hmelnitchine-fermer-vyrashchivaet-zelen-i-ovoshchi-s-pomoshchyu-it-tehnologiy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати