На Хмельниччині будують великий олійно-екстракційний завод

У Старокостянтинові будується великий олійно-екстракційний завод.

Це високотехнологічний та один з найпотужніших заводів з переробки масляних культур у Європі. За рік він перероблятиме 1 мільйон тон насіння соняшнику. Щодоби підприємство зможе приймати 5 000 тон насіння автотранспортом та 2 000 тон залізничним сполученням. А добова потужність переробки становитиме: соняшник – 3 000 тон, соя — 1300 тон та рапс — 1300 тон.

Як розповідає міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук, добігає завершення перша черга будівництва, що включає адміністративну будівлю та елеваторний комплекс. Друга черга буде здана до кінця 2021 року. Також тут працюватиме унікальна альтернативна теплоелектростанція потужністю 23 МВт, що вироблятиме струм із відходів виробництва — лузги соняшникового насіння.

“І все це стало можливим завдяки сприятливому економічному клімату нашого міста, над створенням якого сумлінно працює вся команда міської ради. Переконаний, що цей проект буде ефективним прикладом іншим інвесторам, які в майбутньому вирішать пов’язати свій бізнес із нашою ОТГ”, - резюмує очільник міста.

Під виглядом якісної продукції відомих виробників продавали фальсифіковане сухе молоко

На лаві підсудних опинились учасники злочинної групи, які під виглядом якісної продукції відомих виробників продавали фальсифікований товар.

Дніпропетровською місцевою прокуратурою №1 затверджено та направлено до суду обвинувальний акт відносно п’ятьох учасників організованої злочинної групи за скоєння кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.229 КК України (незаконне використання фірмового найменування, що завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, вчинене організованою групою).

За даними слідства, учасники злочинної групи у період з 2016 по 2020 рр. займались виготовленням фальсифікованих продуктів харчування (сухе молоко) та у подальшому реалізовували суб’єктам господарювання, видаючи його за високоякісну продукцію двох відомих виробників.

Створивши товариство з обмеженою відповідальністю, підсудні орендували складське приміщення, придбали необхідне обладнання та виготовляли власну продукцію, використовуючи при цьому фірмові найменування інших виробників без їх згоди, тим самим порушили права інтелектуальної власності. У подальшому зловмисники реалізовували товар через мережу Інтернет. Так, протягом 2019 року вони виготовили 200 тонн підробленої продукції вартістю понад 5,5 мільйонів гривень.

Наразі судовий розгляд кримінального провадження триває.

Джерело: milkua.info

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Аграріям компенсовано близько 716 млн грн за придбану техніку і обладнання

Станом на 31.07 загальна сума виплат за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» складає 716 млн гривень. З них 47,4 млн грн було направлено  сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва у червні 2020 року.

Попередньо було виділено 104,5 млн грн сільгоспвиробникам на придбання техніки у грудні 2019 року та січні-травні 2020 року. Кошти отримали 1 017 аграрія, які за вказаний період придбали 1 684 одиниць сільгосптехніки та обладнання. Також 565,9 млн грн було спрямовано для погашення заборгованості перед аграріями за жовтень-листопад 2019 року.

Загалом у  2020 році кошти отримають 1 481 аграрія, які за вказаний період придбали 2 295  одиниць сільгосптехніки та обладнання  на суму 2,8 млрд. 

На 2020 рік бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва» передбачено 1 млрд гривень. 

Урядова програма державної підтримки має позитивний вплив і на відновлення української промисловості. Щороку Мінекономіки формує перелік вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання, вартість яких компенсується за рахунок коштів державного бюджету. За 2 роки номенклатуру вітчизняної техніки та обладнання  розширено у 6,3 рази. Число заводів-виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросло в 4,5 рази. Це в свою чергу сприяло створенню щонайменше 5 тис. робочих місць.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Віталій Хомутиннік продає аграрний бізнес російському бізнесменові

Російський бізнесмен Олександр Гарез має намір купити через компанію Agartha Fund LP (ОАЕ) 13 агроактивів українського бізнесмена Віталія Хомутинніка в Києві, Чернігівській і Сумській областях.

Про це свідчить порядок денний засідання Антимонопольного комітету, пише НВ.

На ньому АМКУ повинен розглянути питання про надання Гарезу дозволу на придбання через Agartha Fund LP частки в ТОВ Каскадагро, яка забезпечить перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства. Також Гарез має намір купити частки в таких агрокомпаніях Хомутинніка:

Агрофірма Відродження;
Сосницькі Аграрні Інвестиції;
Агро-Поліс;
Червонослобідське-2;
Червонянські Аграрні Інвестиції;
Засулля-5;
Нива;
Красноколядинське;
Агродмитрівське;
Агросвіт;
ТОВ Україна;
Коропські Аграрні Інвестиції.

У повідомленні АМКУ зазначено, що Олександр Гарез є громадянином Франції, де він народився. На сайті бізнесмена йдеться, що він — голова юридичного бюро Гарез і Партнери, засновник мережі пекарень Волконський (понад 60 закладів у Росії й Україні), член Московської обласної та Паризької колегій адвокатів, інвестор (ресторанна справа, цифрові проекти, енергетика). Йому належить ресторан-клуб Кузня в Санкт-Петербурзі і бізнес-клуб Kelia в Москві. Також у Москві компанія Гареза розвиває студію йоги MiaYoga.

З 2001-го до 2009 року він був співвласником і членом ради директорів компанії VS Energy, яка мала активи в Україні в готельному, металургійному, аграрному та фінансовому бізнесі. За даними ЗМІ, VS Energy належить росіянам Євгенію Гінеру, Михайлу Воєводіну і Олександру Бабакову. Компанія володіє в Україні низкою обленерго.

У 2013 році німецьке видання Welt am Sonntag писало, що російські олігархи звертаються до Гареза, коли їм потрібно таємно інвестувати свої гроші. У виданні зазначали, що нібито Гарез тісно контактує з мільярдером Романом Абрамовичем.

У січні 2018 року Хомутиннік казав, що земельний банк КаскадАгро, аграрного підрозділу його фонду Каскад, становить 50 тисяч га, а ємність елеваторних сховищ — приблизно 300 тис. тонн. Хоча він неодноразово називав агросектор перспективним, у тому ж 2018-му фонд олігарха продав частину агроактивів, зокрема компанію Dnipro Agro Alliance Ltd, яку купив у 2016 році (за даними Forbes Україна, у оточення олігарха Ігоря Коломойського) та деякі інші активи.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

В Україну завезли курятину із сальмонелою

Про це повідомляє Держпродспоживслужба Прикарпаття.

«Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує про отримання інформаційного повідомлення через систему швидкого оповіщення по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 15 липня 2020 року №2020.2632-fup7 стосовно виявлення Salmonella Enterica ser. Enteritidis (presence 25/g) і Enterica ser. Infantis (presence 25/g) у замороженому філе птиці, експортованих з Польщі», — йдеться у повідомленні.

Також Держпродспоживслужба області попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з виробництва і обігу, а також у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність ГУ Держпродспоживслужби в області.

Джерело: kurkul.com

На Вінниччині зібрали рекордний врожай гігантської цибулі

Жителька Луки-Мелешківської Ірина Мельник цьогоріч зібрала рекордний урожай цибулі голландського сорту Ексібішен. Їй вдалось виростити на ділянці великі, хрусткі та ароматні голівки по 350-450 грамів. І все це виросло на землі вінничанки без жодної хімії!  

“Таку цибулю я вирощую вже не один рік. А дізналась про неї зовсім випадково – завдяки Інтернету. Вона салатного типу, білосніжна, солодка, без присмаку гіркоти. Тому, коли вам доведеться різати її для приготування страв, сльози не бризнуть з очей”, — каже Ірина Мельник.

“Я придбала двісті насінин у магазині та посіяла цибулю ранньою весною. Підживлювала “куряком” або азотним добривом. На початку липня – попелом та йодом. Росте цибуля поверхнево – корінчиком в землі, а цибульками догори. Тому дуже легко збирати.

Рослину потрібно часто полоти, й вона потребує сонечка. Поруч із нею часто висаджують моркву, бо вона і шкідників відлякує, і за умовами вирощування цілком підходить. У травні вже є невеличкі голівки і дуже гарне зелене перо. За місяць до того, як вибирати, треба надати цибулі стимул для росту”, – розповіла господиня.

Через часті дощі та холодні ночі цього року Ірина Мельник зібрала урожай раніше, ніж зазвичай. Із пакетика вродило аж три відра! Кожна голівка вагою 350-450 грамів, хоч ґрунти в селі глинисті і не надто родючі. Після того як рослина місяць просохне на горищі, її зберігають у комірчині.

Окрім цибулі господиня вирощує десятки сортів помідорів, перців та огірків. Смачні та корисні екоовочі продає односельчанам та на ринку.

 

Джерело: SEEDS.org.ua  

Ваш вибір 'Нічого сказати'.