На Кіровоградщині умертвили 416 свиней через АЧС

На Кіровоградщині умертвили 416 свиней через АЧС
Фото: з відкритих джерел

На Кіровоградщині в агрофірмі в селі Тишківка, Новоукраїнського району, підтвердили випадки африканської чуми свиней. Чотири тварини загинули, ще 416 – умертвлять та утилізують.

Територію агрофірми в селі Тишківка Новоукраїнського району оголосили епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту по африканській чумі свиней (АЧС) після лабораторного підтвердження діагнозу в чотирьох тварин, які загинули. Відтак ще 416 голів, яких утримували на підприємстві, підлягають умертвлінню безкровним методом, після чого проводиться їх спалювання відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС.

Повідомлення про погіршення стану здоров’я 30 голів свиней надійшло до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини 25 березня. Як з’ясувалося, тварини почали хворіти з 22 березня, проявлялися такі клінічні ознаки як загальне пригнічення, відмова від корму, синюшність вух, шиї, підгрудка, температура тіла 39,5-39,9°С. За лікувальною допомогою до державних установ ветеринарної медицини підприємство не зверталося.

Спеціалісти Новоукраїнського районного управління Держпродспоживслужби області та ветеринарної лікарні здійснили виїзд на місце загибелі тварин та провели епізоотичне розслідування з відбором патологічного матеріалу. При дослідженні відібраних проб в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби встановлено діагноз африканська чума свиней.

В епізоотичному вогнищі проводяться заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. На в’їзді до агрофірми облаштували дезбар’єр та забезпечили чергування.

Джерело: pigua.info

Перегляди: 167
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-kirovogradshhyni-umertvlyat-416-svynej-cherez-achs
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати