174499

На Коломийщині вирощують шиншилових кроликів за французькою технологією

На Коломийщині вирощують кроликів за французькою технологією.

Вже понад 10 років діє ферма при Прикарпатській дослідній станції, що в П’ядицькій ОТГ. Ферма є водночас і дослідницьким центром. Опікується господарством доктор сільськогосподарських наук Ігор Лучин, інформує kurs.if.ua.

За його словами, на фермі кролів розводять за французькою технологією, тому високою є народжуваність кроленят. Кролиці, а таких у господарстві є 45, народжують по 8 разів на рік в середньому до 10 маленьких кроликів. 

Останній рік трішки змінили напрямок діяльності: продають маленьких кроленят.

 

Найбільші покупці українського зерна

Після найбільшого в історії нашої держави урожаю минулого року за підсумками 2019/20 маркетингового року Україна черговий раз оновила рекорд експорту зернових, здійснивши поставки у 57,2 млн т зернових, зернобобових і борошна на світовий ринок. З них зарубіжні продажі кукурудзи становили 30,3 млн т, пшениці – 20,5 млн т, ячменю – 5,1 млн т, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За його словами, цей результат на 13,5 % перевищив рекордні показники 2018/2019 маркетингового року, коли на світовий ринок було поставлено 50,4 млн т вітчизняного збіжжя.

В той же час, за січень-червень 2020 року експорт вітчизняних зернових становив 25,5 млн т, принісши виручку майже на рівні відповідного періоду 2019 року – понад 4,5 млрд дол. США, зауважив науковець.

У I півріччі 2020 року за кордон було продано 5,6 млн т пшениці (1,1 млрд дол. США), кукурудзи – 18,5 млн т (3,1 млрд дол. США), ячменю – 1,3 млн т (0,2 млрд дол. США).

Найбільшими покупцями українського зерна у І півріччі 2020 року, як і раніше, були країни Африки, Азії та Європи.

Характерною рисою січня-червня 2020 року стало оновлення головних імпортерів українського збіжжя у порівнянні з аналогічним періодом минулого року: у цьому переліку з’явились Південна Корея і Бангладеш, поінформував Микола Пугачов.

Єгипет, який утримував лідируючу позицію у рейтингу найбільших імпортерів вітчизняних зернових, за результатами І півріччя 2020 року поступився Китаю, частка якого у загальному експорті цієї продукції у січні-червні цього року склала 14,8% вартісних обсягів поставок, зазначив експерт.

Помітні частки в українському експорті зернових припадали на Єгипет (14,3 %), Нідерланди (7,7 %), Іспанію (7,3 %), Туреччину (6,6 %), Південну Корею (4,9 %), Іран (4,1 %), Туніс (3,8 %), Бангладеш (3,2 %).

Ці країни сумарно приносять українським експортерам 2/3 доходів від продажу зерна на закордонних ринках, підсумував Микола Пугачов.

Чистий прибуток ДП «Укрспирт» склав 21 мільйон гривень

Теґи: 

Про це повідомив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун, повідомляє прес-служба  відомства.

«За перше півріччя 2020 року чистий прибуток “Укрспирту” склав 21 мільйон гривень. У порівнянні з тогорічним результатом 12,6 мільйона гривень — відбулося зростання на 67%. Важливим є і те, що підприємство цього року за цей період сплатило на 91 мільйон гривень більше податків у державний бюджет, у порівнянні з 2019-тим. Цього року сплачено 307 млн. грн. податків, в аналогічному періоді 2019  року – 213 млн. Щодо показників виробництва, то вони також зросли, у 1 півріччі 2020 року державним підприємством було вироблено 3,3 млн. декалітрів спирту, а в цей же час  2019 року - 2,5 декалітрів спирту”, - прокоментував результат Сергій Блескун. 

За його словами, на такий фінансовий результат вплинули декілька особливих факторів, які мали місце у 2020 році. Із позитивних, це виробництво сировини для вітчизняних виробників антисептичних засобів. Здійснювати таку діяльність підприємству надала Верховна Рада України з 2 по 30 квітня. Негативно на фінансові результати вплинула заборона експорту спирту, яка діяла з 19 березня по 15 травня.

«Окрім щоденної господарської діяльності зараз відбувається реформа спиртової галузі, зокрема і ДП «Укрспирт». З 18 лютого, коли Комітетом Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики була погоджена   Стратегія  приватизації ДП «Укрспирт» зроблено низку кроків у цьому напрямку: приведено у відповідність до вимог чинного законодавства статут Підприємства, проведено оцінку усіх основних засобів ДП «Укрспирт», введено в експлуатацію окремі основні засоби, які раніше не були введені та ін.», - підкреслив Сергій Блескун.

«12 об'єктів (виробничих майданчики) ДП «Укрспирт» було передано до Державного фонду майна України. Ще 6 об'єктів цього тижня ми передали до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства і найближчим часом вони також будуть у відомстві ДФМУ. А це вже майже половина всіх потужностей ДП “Укрспирт”. У зв'язку з цим, виробничі потужності Підприємства будуть поступово скорочуватись до того часу, коли галузь повністю не перейде у приватну власність», - повідомив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

Світове виробництво зерна буде на рекордному рівні

Міжнародна рада по зерну (IGC) випустила свій прогноз світового виробництва зерна на 2020/21 маркетинговий рік в якому скоротила прогноз виробництва на 13 млн т, зважаючи на зниження виробництва кукурудзи і пшениці в США, а також пшениці в ЄС і Росії і зберігши при цьому прогноз світового споживання без змін у порівнянні з минулим місяцем. Прогноз світових кінцевих запасів знижено на 10 млн т до 625 млн т, що все одно буде на 6 млн т перевищувати кінцеві запаси 2019/20 МР.

Згідно липневого прогнозу IGC виробництво зернових у світі складе 2,225 млрд т, що буде на 49 млн т більше торішнього рекордного показника. Прогноз виробництва пшениці знижено порівняно з червневою оцінкою на 6 млн т до 762 млн т, що відповідає рівню минулого року, а кукурудзи на 5 млн т до 1164 млн т, що на 48,9 млн т більше ніж торік.

Прогноз світового споживання зерна залишився без змін в порівнянні з червневим прогнозом на рівні 2,218 млрд. т в порівнянні з 2,218 млрд. т в минулому сезоні.

Варто відзначити, що прогноз споживання кукурудзи знижений в порівнянні з червневою оцінкою на 1 млн т до 1,176 млрд. т, але буде на 3,1% перевищувати торішній показник, що знизить прогноз світових кінцевих запасів кукурудзи до 288 млн. т - це на 4% менше ніж торік і буде на мінімально рівні за останні 7 років.

При цьому прогноз кінцевих запасів пшениці знижений на 2 млн т до 288 млн т, що все одно буде на 4,3% перевищувати торішні.

Погода поки сприяє розвитку посівів кукурудзи в світі і прогноз світового виробництва досить реалістичний, але прогноз зростання споживання на тлі уповільнення економіки через триваючу пандемію Covid-19 залишається під питанням особливо на кукурудзу з боку біоетанольної промисловості на тлі низьких цін на нафту.

Джерело: graintrade.com.ua

В Україні почало дешевшати пшеничне борошно

За даними ІА «АПК-Інформ», цінова ситуація на українському ринку пшеничного борошна почала розвиватися в знижувальному тренді. Основний тиск на ціни надає зменшення купівельної активності, а також висока конкуренція між виробниками готової продукції на внутрішньому ринку.   

Так, незважаючи на складнощі із закупівлями пшениці 2 класу, багато переробників вважають за доцільне надавати цінові знижки, розраховуючи таким чином збільшити темпи збуту борошна. 

У порівнянні з показниками минулого тижня ціни пропозиції на продукцію вищого і 1 сорту в більшості регіонів знизилися на 100-150 грн/т, а у окремих представників переробних підприємств – на 300 грн/т і  озвучуються в межах 7200-8900 і 7100-8450 грн/т EXW відповідно.   

Відзначимо, що найбільш активно знижуються максимальні і наближені до них ціни пропозиції на борошно. 

На Луганщині пожежа випалила 40 га пшениці

Про це повідомляє УНН із посиланням на пресцентр Державної служби з надзвичайних ситуацій в Україні.

"26 липня до ДСНС надійшла інформація, що поблизу с. Ковалівка Сватівського району на полі ПП агрофірма "Стельмахівська" (загальна площа 103 га) виникла пожежа пшениці на корені. О 16 год. 10 хв. пожежу ліквідовано. Вогнем знищено пшеницю на площі 40 га та врятовано пшеницю на площі 63 га. До гасіння залучалося 19 чоловік та 5 одиниць техніки, з них від ДСНС 15 чоловік особового складу та 3 одиниці техніки", - йдеться у повідомленні.